Ես Աստղիկ Անտոնյանն եմ, ծնվել և մեծացել եմ Շիրակի մարզի Հառիճ գյուղում։ Սովորել եմ Երևանի պետական համալսարանի ռոմանագերմանական բանասիրության ֆակուլտետի գերմաներեն լեզու և գրականություն բաժնում։
2015 թվականին տեղափոխվել եմ Գերմանիա, որտեղ էլ ուսումս շարունակել եմ Շտուտգարտի պետական համալսարանի գրականագիտություն բաժնում։ Ուսմանը զուգահեռ՝ աշխատել եմ տարբեր հաստատություններում, որոնցից նշանակալի են հատկապես «Engagement Global» հասարակական կազմակերպությունը, որն անցկացնում էր կրթական, քաղաքական միջոցառումներ և ֆինանսավորում զարգացման նախագծեր ու նախաձեռնություններ։
Աշխատանքի շնորհիվ ձեռք բերած փորձս ծառայեցնում եմ ի նպաստ համայնքի։ Օտար երկրում կարևորելով մեր արմատներից չհեռանալն ու հայ մշակույթի պահպանումը՝ Գերմանիա տեղափոխվելուց ի վեր գործունեություն եմ ծավալել համայնքային կյանքում, ակտիվ ներգրավվածություն ունեմ հայապահպան միջոցառումների անցկացման գործում։ Աշխատում եմ նաև Գերմանիայում գործող որոշ երիտասարդական միությունների հետ՝ ամրապնդելով սփյուռքում հայ երիտասարդների միջև կապը։
Ներկայում «Միասին» երիտասարդական միության խորհրդի անդամ եմ։
Ուրախ եմ լինել «Սփյուռքի երիտասարդ դեսպան» ծրագրի մասնակից և լիահույս եմ, որ իմ գործունեությամբ կնպաստեմ Հայաստան-Սփյուռք կապի հզորացմանը։

Я Астхик Антонян, родилась и выросла в селе Арич Ширакской области. Училась на факультете немецкого языка и литературы Ереванского государственного университета.
В 2015 году переехала в Германию, где продолжила учебу на факультете литературоведения Штутгартского университета. Параллельно с учебой работала в различных учреждениях, среди которых - некоммерческая организация “Engagement Global”, которая проводит образовательные и политические мероприятия, а также финансирует проекты и инициативы в области развития.
Я применяю опыт, полученный во время моей работы, на благо общества. Придавая большое значение тому, чтобы не забывать наши корни и сохранять армянскую культуру в чужой стране, я с момента переезда в Германию очень активно участвую в общинной жизни. Я также работаю с различными молодежными ассоциациями в Германии с целью укрепить связи между молодыми армянами в диаспоре.
В настоящее время являюсь членом молодежной ассоциации “Miasin”.
Я счастлива быть участницей программы “Молодой посол диаспоры” и надеюсь своей работой внести вклад в укрепление связей между Арменией и диаспорой.