Ես Աստղիկ Անտոնյանն եմ, ծնվել և մեծացել եմ Շիրակի մարզի Հառիճ գյուղում։ Սովորել եմ Երևանի պետական համալսարանի ռոմանագերմանական բանասիրության ֆակուլտետի գերմաներեն լեզու և գրականություն բաժնում։
2015 թվականին տեղափոխվել եմ Գերմանիա, որտեղ էլ ուսումս շարունակել եմ Շտուտգարտի պետական համալսարանի գրականագիտություն բաժնում։ Ուսմանը զուգահեռ՝ աշխատել եմ տարբեր հաստատություններում, որոնցից նշանակալի են հատկապես «Engagement Global» հասարակական կազմակերպությունը, որն անցկացնում էր կրթական, քաղաքական միջոցառումներ և ֆինանսավորում զարգացման նախագծեր ու նախաձեռնություններ։
Աշխատանքի շնորհիվ ձեռք բերած փորձս ծառայեցնում եմ ի նպաստ համայնքի։ Օտար երկրում կարևորելով մեր արմատներից չհեռանալն ու հայ մշակույթի պահպանումը՝ Գերմանիա տեղափոխվելուց ի վեր գործունեություն եմ ծավալել համայնքային կյանքում, ակտիվ ներգրավվածություն ունեմ հայապահպան միջոցառումների անցկացման գործում։ Աշխատում եմ նաև Գերմանիայում գործող որոշ երիտասարդական միությունների հետ՝ ամրապնդելով սփյուռքում հայ երիտասարդների միջև կապը։
Ներկայում «Միասին» երիտասարդական միության խորհրդի անդամ եմ։
Ուրախ եմ լինել «Սփյուռքի երիտասարդ դեսպան» ծրագրի մասնակից և լիահույս եմ, որ իմ գործունեությամբ կնպաստեմ Հայաստան-Սփյուռք կապի հզորացմանը։

My name is Astghik Antonyan, and I was born and raised in the Harich village in the Shirak province of Armenia. I studied at the Yerevan State University, the Faculty of Romance and Germanic Philology.
In 2015, I moved to Germany to continue my studies at the Faculty of Literary Studies of the University of Stuttgart. While studying, I worked at various organizations, including the “Engagement Global” non-profit organization, which holds educational and political events, as well as funds development projects and initiatives.
I use the experience I gained from my work to serve the community. I place great importance on not forgetting our roots and preserving Armenian culture in a foreign country. Since moving to Germany, I have been very active in community life. Additionally, I work with various youth associations in Germany to strengthen the connections between Armenian youth in the Diaspora.
Currently, I am a member of the Miasin Youth Association.
I am happy to be a participant of the Diaspora Youth Ambassador Program and I hope to contribute to the strengthening of the ties between Armenia and the Diaspora through my work.