Ես Արգինե Բադալյանն եմ` 29 տարեկան Գերմանիայի Ռայնլանդ-Պֆալց երկրամասի Քոբլենց քաղաքից։
Ավարտել եմ Երևանի պետական համալսարանի ռոմանագերմանական բանասիրության ֆակուլտետի գերմանական բանասիրության բաժինը՝ սկզբում ստանալով բանասիրության բակալավրի աստիճան և գերմաներեն լեզվի ուսուցչի որակավորում, ապա նույն մասնագիտությամբ՝ մագիստրոսի աստիճան։
Ներկայումս Գերմանիայի Քոբլենցի համալսարանի բանասիրության և մշակութաբանության ինստիտուտի «Мedia sciences» բաժնի ասպիրանտ եմ, զբաղվում եմ գերմանախոս մեդիայում միգրացիայի դիսկուրսի ուսումնասիրությամբ։ Զուգահեռ աշխատում եմ նույն համալսարանում՝ որպես համալսարանի միջազգայնացմանն ուղղված ծրագրերից մեկի համակարգող։ Հանդիսանում եմ Ֆրիդրիխ Էբերտ հիմնադրամի կրթաթոշակակիր։
Համայնքային իմ աշխատանքը սկսվեց Քոբլենց քաղաքում «ՄՈՆԹԵ» հայկական կրթօջախի հիմնադրմամբ։ Բացի հայերենի, հայրենագիտության և մշակույթի ուսուցումից՝ մեր սաների հետ (որպես համայնք) ներկայացնում ենք հայկական մշակույթը Քոբլենցում տեղի ունեցող տարբեր միջոցառումների ժամանակ։
Որպես «Սփյուռքի երիտասարդ դեսպան» ծրագրի մասնակից՝ ցանկանում եմ ոչ միայն նպաստել Հայաստան-Սփյուռք հարաբերությունների խորացմանը, գերմանահայ համայնքի ավելի ակտիվ գործունեությանը, երիտասարդական միությունների համագործակցությանն ու միասնական հարթակի ստեղծմանը, այլ նաև զբաղվել Սփյուռքում գործող հայկական կրթօջախներում առկա խնդիրների վերհանմամբ և հնարավորության դեպքում դրանց լուծմամբ։

Я Аргине Бадалян из города Кобленц (Федеральная земля Рейнланд-Пфальц). Мне 29 лет.
Я окончила факультет романо-германской филологии Ереванского государственного университета, сначала получив степень бакалавра филологии и сертификат преподавателя немецкого языка, а затем степень магистра в той же области.
В настоящее время являюсь аспирантом отделения “Media Sciences” института филологии и культурологии Кобленцского университета. Я провожу исследование по освещению миграционных вопросов в немецкоязычных СМИ. В то же время я работаю в вышеупомянутом университете координатором одной из университетских программ по интернационализации. Являюсь стипендиатом Фонда Фридриха Эберта.
Моя работа в общине началась с создания армянского образовательного центра “МОНТЕ” в городе Кобленц. В дополнение к преподаванию армянского языка, истории и культуры, мы также представляем армянскую культуру вместе с нашими студентами на различных культурных мероприятиях в Кобленце.
Как участник программы "Молодой посол диаспоры" я хочу не только поддержать углубление отношений между Арменией и диаспорой, повысить активность в немецко-армянской общине, расширить сотрудничество с молодежными ассоциациями и создать единую платформу, но и способствовать решению проблем, с которыми сталкиваются армянские образовательные центры в диаспоре.