Ես Գոհար Գալուստյանն եմ՝ 32 տարեկան: Ապրում եմ Ֆրանսիայում՝ Մոնպելիե քաղաքում: Անցած տարի պաշտպանել եմ դոկտորական ատենախոսությունս սահմանադրական իրավունքի վերաբերյալ: Դասախոսում եմ Գրենոբլեի և Լիոնի իրավաբանական ֆակուլտետներում և, միևնույն ժամանակ, նույն ֆակուլտետների գիտական աշխատող եմ:
Ֆրանսիայի հայ իրավաբանների միության խորհրդի անդամ եմ: Միությունում գործունեության շրջանակներում համագործակցում եմ ոչ միայն ծագումով հայ, այլ նաև տարբեր երկրներում գործունեություն ծավալող իրավաբանների հետ, մասնավորապես՝ գիտական հետազոտություններ ենք կատարում միջազգային իրավունքի ոլորտում Արցախի կարգավիճակին վերաբերող հարցերի շուրջ, ինչպես նաև աշխատում ենք եվրոպական կառույցների հետ հայկական հարցը միջազգային մակարդակում բարձրացնելու նպատակով:
Օկսիտանիա շրջանի և Մոնպելիե քաղաքի հայ համայնքի ղեկավարի տեղակալն եմ: Այս շրջանակներում աջակցում եմ հայկական սփյուռքի զարգացմանը, ինչպես նաև ֆրանսիական հասարակությանը ծանոթացնում հայկական մշակույթին: Այս նպատակով Ֆրանսիայի հայ համայնքի ներակայացուցիչների հետ նախաձեռնում և մասնակցում եմ բազմաթիվ նախագծերի:
Որպես «Սփյուռքի երիտասարդ դեսպան» ծրագրի մասնակից՝ կցանկանայի զարգացնել կապը ինչպես Ֆրանսիայի և ողջ աշխարհի հայ համայնքների, այնպես էլ Հայաստանում գործող ինստիտուտների և հայ հասարակության միջև:

My name is Gohar Galustian. I am 32 years old. I live in the city of Montpellier in France. Last year, I obtained my PhD for research on constitutional law. I am a professor and researcher at the Faculty of Law.
I am a member of France’s Armenian Lawyers’ Association. In my capacity as a member, I collaborate with not only Armenian lawyers, but also with lawyers operating in different countries. In particular, we conduct research in the field of international law on issues related to the rights of the Armenians from Artsakh, and we work together with European institutions to raise the Armenian issue at the international level.
I am also the deputy head of the Armenian community of the Occitania region and the city of Montpellier. In this position, I am involved in the development of the Armenian community, as well as the introduction of Armenian culture to the French society. For this purpose, we initiate and participate in many projects with representatives of the Armenian community in France.
As a participant of the Diaspora Youth Ambassador program, I would like to develop the connections between French-Armenian communities, as well as between Armenian communities across the world, including between the institutions operating in Armenia and Armenian society.