Ես ծնվել եմ Հայաստանում՝ Աշտարակում: Երբ 6 տարեկան էի, տեղափոխվեցինք Ռուսաստան:
Ավարտել եմ Սանկտ Պետերբուրգի պետական տնտեսագիտական համալսարանի իրավաբանական ֆակուլտետը՝ «Իրավունք և տնտեսագիտություն» մասնագիտացմամբ: Իրավաբանի իմ կարիերան սկսել եմ 20 տարեկանում՝ աշխատելով խոշոր միջազգային խորհրդատվական կազմակերպությունում: Այսօր զբաղվում եմ ձեռնարկատիրական գործունեությամբ և սեփական նախագծերի կառավարմամբ:
Ավելի քան 3 տարի իրականացնում եմ հասարակական գործունեություն՝ ՀՀ և ՌԴ ժողովուրդների միջև հարաբերությունները զարգացնելու և ամրապնդելու նպատակով:
2020 թվականին դարձա Սանկտ Պետերբուրգի տարածաշրջանային երիատասարդական հայկական ասոցիացիայի ակտիվիստ: 1 տարի անց ընտրվեցի ասոցիացիայի համակարգող խորհրդի անդամ: 2021 թվականից ստեղծագործ մենեջերն եմ:
2022 թվականին Սանկտ Պետերբուրգի և ՀՀ միջև համագործակցության զարգացմանը նպաստելու համար Սանկտ Պետերբուրգի կառավարության կողմից արժանացա պատվոգրի:
2023 թվականից Սանկտ Պետերբուրգում առաջին հայկական բարեգործական «Մեր գործը» հիմնադրամի մենեջերն եմ:
«Սփյուռքի երիտասարդ դեսպան» ծրագրի շրջանակներում իմ առջև նպատակ եմ դրել առաջ մղել Հայաստանի շահերը նրա սահմաններից դուրս, հանրայնացնել հայկական մշակույթը ոչ հայկական միջավայրում, ամրապնդել կապերը Հայաստանի և Սանկտ Պետերբուրգի միջև:

Я родилась в Армении, в Аштараке. В возраст 6-ти лет переехала в Россию.
Окончила Санкт-Петербургский государственный экономический университет, юридический факультет по направлению “Право и экономика”. Свою карьеру юриста начала в возрасте 20 лет, работала в крупнейших международных консалтинговых компаниях. Сейчас занимаюсь предпринимательством и развиваю свои собственные проекты.
Более трех лет занимаюсь общественной деятельностью с целью развить и укрепить отношения между народами Российской Федерации и Республики Армения.
В 2020 году я стала активистом Армянской региональной молодежной ассоциации Санкт-Петербурга («АРМА»). Спустя год была избрана членом Координационного Совета ассоциации. С 2021 года занимаю должность креативного менеджера.
В 2022 году Правительством Санкт-Петербурга была награждена благодарностью за содействие в развитии сотрудничества между Санкт-Петербургом и Республикой Армения.
С 2023 года являюсь фонд-менеджером первого армянского благотворительного фонд в Санкт-Петерурге “Наше Дело”.
В рамках программы "Молодой посол диаспоры" я ставлю перед собой цель продвигать интересы Армении за ее пределами, популяризировать армянскую культуру в неармянской среде, укреплять отношения между Арменией и Санкт-Петербургом.