Արամ Պողոսյանը ծնվել և մեծացել է Մոսկվայում։
Նա կրթություն է ստացել Մոսկվայի լավագույն շինարարական բուհերից մեկում՝ Կույբիշևի անվան ազգային հետազոտական պետական շինարարական համալսարանում:
Արդյունաբերական և քաղաքացիական շինարարության ոլորտի մասնագետ է, ունի ավելի քան 12 տարվա աշխատանքային փորձ Մոսկվայի տարբեր խոշոր շինարարական ընկերություններում:
Մասնակցել է «Գորոդ Նաբերեժնիխ» արդյունաբերական և քաղաքացիական բնակելի համալիրի կառուցման աշխատանքներին, աշխատել է «ՄոնԱրխ» ընկերությունների խմբի հետ պետական օբյեկտների կառուցման շրջանակներում։
Մոսկվայում հայկական «Նժդեհ» ազգային պարերի դպրոցի հիմնադիրներից է, որը գործունեությունը սկսել է 2017 թվականի ձմռանը՝ հիմնական նպատակ ունենալով տարածել ազգային պարեր:
Դպրոցն անցկացնում է վարպետության դասեր, մասնակցում է Մոսկվայի ամենատարբեր փառատոներին, մրցույթներին, ինչպես նաև՝ Մոսկվայում Հայաստանի դեսպանության, Հայ Առաքելական եկեղեցու կողմից կազմակերպված միջոցառումներին, ներկայացնում է հայկական մշակույթը Մոսկվայի ներհամալսարանական փառատոներին:
«իԳործ» ծրագրի շրջանակներում աշխատավայր՝ ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարություն:

Aram Poghosyan was born and raised in Moscow.
He studied at one of the best construction universities in Moscow - the Kuibyshev National Research State University of Civil Engineering.
He is a specialist in the field of industrial and civil construction, and has more than 12 years of experience in various large construction companies in Moscow.
Participated in the construction of the industrial and civil residential complex "Gorod Naberezhnikh," worked with the MonArch Group of companies as part of the construction of state facilities.
He is one of the founders of the Armenian national dance school "Nzhdeh" in Moscow, which began its activities in the winter of 2017 with the main purpose of spreading national dances.
The school conducts master classes, participates in various festivals and competitions in Moscow, as well as in events organized by the Armenian Embassy in Moscow, the Armenian Apostolic Church, and represents Armenian culture at intra-university festivals in Moscow.
His workplace within the framework of the "iGorts" program is at the Ministry of Territorial Administration and Infrastructure of the Republic of Armenia.