Արամ Պողոսյանը ծնվել և մեծացել է Մոսկվայում։
Նա կրթություն է ստացել Մոսկվայի լավագույն շինարարական բուհերից մեկում՝ Կույբիշևի անվան ազգային հետազոտական պետական շինարարական համալսարանում:
Արդյունաբերական և քաղաքացիական շինարարության ոլորտի մասնագետ է, ունի ավելի քան 12 տարվա աշխատանքային փորձ Մոսկվայի տարբեր խոշոր շինարարական ընկերություններում:
Մասնակցել է «Գորոդ Նաբերեժնիխ» արդյունաբերական և քաղաքացիական բնակելի համալիրի կառուցման աշխատանքներին, աշխատել է «ՄոնԱրխ» ընկերությունների խմբի հետ պետական օբյեկտների կառուցման շրջանակներում։
Մոսկվայում հայկական «Նժդեհ» ազգային պարերի դպրոցի հիմնադիրներից է, որը գործունեությունը սկսել է 2017 թվականի ձմռանը՝ հիմնական նպատակ ունենալով տարածել ազգային պարեր:
Դպրոցն անցկացնում է վարպետության դասեր, մասնակցում է Մոսկվայի ամենատարբեր փառատոներին, մրցույթներին, ինչպես նաև՝ Մոսկվայում Հայաստանի դեսպանության, Հայ Առաքելական եկեղեցու կողմից կազմակերպված միջոցառումներին, ներկայացնում է հայկական մշակույթը Մոսկվայի ներհամալսարանական փառատոներին:
«իԳործ» ծրագրի շրջանակներում աշխատավայր՝ ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարություն:

Погосян Арам родился и вырос в Москве.
Получил образование в одном из лучших строительных вузов Москвы, МИСИ-МГСУ им. Куйбышева, с международной аккредитацией.
Специалист в промышленном и гражданском строительстве, имею опыт работы более 12 лет, в разных крупных строительных компаний Москвы.
Участвовал в строительстве жилого комплекса «Город Набережных», архитектором которого является один из самых известных и успешных неоклассиков в России, Атаянц Максим Борисович. Так же работал совместно с группой компании «МонАрх», учредителем которой является Амбарцумян Сергей Александрович, в строительстве государственных объектов.
Является одним из основателей школы армянских этнических танцев «НЖДЕ», в Москве. Начали свою деятельность зимой 2017 года, популяризирует именно этнические танцы без смешивания с какими-либо другими направлениями!
Школа проводит мастер-классы, участвует в различных фестивалях и конкурсах в Москве, а также в мероприятиях, организованных Посольством Армении в Москве, Армянской Апостольской Церковью, представляет армянскую культуру на внутривузовских фестивалях в Москве
Рабочее место в рамках программы «iGorts» - министерство территориального управления и инфраструктуры РА.