Լիլիան Գալստանեանը ծնվել է Իրանի Թեհրան քաղաքում և մեծացել Կանադայի Տորոնտո քաղաքում: Ավարտել է Տորոնտոյի Յորքի համալսարանը գերազանցությամբ՝ ստանալով հաղորդակցությունների ուսումնասիրության ոլորտում արվեստի բակալավրի աստիճան: Արվեստի և մշակույթի ոլորտում ավելի քան մեկ տասնամյակ մասնագիտական փորձ ունենալով ՝ Լիլիանը զգալի ներդրում է ունեցել ինչպես Տորոնտոյում, այնպես էլ Երևանում ՝ աշխատելով թանգարաններում և կինոփառատոններում: Նա մասնագիտանում է երեխաների և երիտասարդների համար կրթական ծրագրերի մշակման, ինչպես նաև մասնավոր և հանրային միջոցառումների կազմակերպման մեջ:
2021-2022 թվականներին Լիլիանը «Դեպի Հայք»-ի միջոցով կամավոր իր ժամանակն ու ջանքերը ներդրել է տարբեր աշխատատեղերում ՝ հիմնականում կենտրոնանալով «Ոսկե Ծիրան» կինոփառատոնին իր մասնակցության վրա: Փառատոնին նրա նվիրվածությունը դրդել է վերադառնալ և համագործակցել GAIFF Pro թիմի հետ: Լիլիանի կիրքը հայկական մշակույթն առաջ մղելը և սփյուռքի ու Հայաստանի միջև կապերն ամրապնդող նախաձեռնություններին ակտիվ մասնակցելն է:

Lilian Galstanian was born in Tehran, Iran, and grew up in Toronto, Canada. She earned an honours Bachelor of Arts degree in Communication Studies from York University in Toronto. With over a decade of professional experience in the arts and culture sector, Lilian has made meaningful contributions in both Toronto and Yerevan, working for museums and film festivals. She specializes in the development of educational programming for children and youth, as well as managing private and public events.
In 2021-2022, Lilian volunteered her time and efforts for Birthright Armenia across various job sites, largely focusing on the Golden Apricot Film Festival. Her dedication to the festival led her to return and collaborate with the GAIFF Pro team. Lilian's passion lies in promoting Armenian culture and actively participating in initiatives that strengthen the connection between the Diaspora and Armenia.