Լիլիան Գալստանեանը ծնվել է Իրանի Թեհրան քաղաքում և մեծացել Կանադայի Տորոնտո քաղաքում: Ավարտել է Տորոնտոյի Յորքի համալսարանը գերազանցությամբ՝ ստանալով հաղորդակցությունների ուսումնասիրության ոլորտում արվեստի բակալավրի աստիճան: Արվեստի և մշակույթի ոլորտում ավելի քան մեկ տասնամյակ մասնագիտական փորձ ունենալով ՝ Լիլիանը զգալի ներդրում է ունեցել ինչպես Տորոնտոյում, այնպես էլ Երևանում ՝ աշխատելով թանգարաններում և կինոփառատոններում: Նա մասնագիտանում է երեխաների և երիտասարդների համար կրթական ծրագրերի մշակման, ինչպես նաև մասնավոր և հանրային միջոցառումների կազմակերպման մեջ:
2021-2022 թվականներին Լիլիանը «Դեպի Հայք»-ի միջոցով կամավոր իր ժամանակն ու ջանքերը ներդրել է տարբեր աշխատատեղերում ՝ հիմնականում կենտրոնանալով «Ոսկե Ծիրան» կինոփառատոնին իր մասնակցության վրա: Փառատոնին նրա նվիրվածությունը դրդել է վերադառնալ և համագործակցել GAIFF Pro թիմի հետ: Լիլիանի կիրքը հայկական մշակույթն առաջ մղելը և սփյուռքի ու Հայաստանի միջև կապերն ամրապնդող նախաձեռնություններին ակտիվ մասնակցելն է:

Лилиан Галстян родилась в Тегеране, Иран, выросла в Торонто, Канада. Она получила степень бакалавра искусств с отличием в области изучения коммуникаций в Йоркском университете в Торонто. Обладая более чем десятилетним профессиональным опытом в сфере искусства и культуры, Лилиан внесла значительный вклад как в Торонто, так и в Ереване. У нее большой опыт работы в музеях и на кинофестивалях, она специализируется на разработке образовательных программ для детей и молодежи, а также играет ключевую роль в организации частных и общественных мероприятий.
В 2021-2022 годах Лилиан занималась волонтерской деятельностью в рамках программы Birthright Armenia, в основном сосредоточившись на своем участии в кинофестивале «Золотой абрикос». Ее преданность фестивалю побудила ее вернуться и сотрудничать с командой GAIFF Pro. Страсть Лилиан заключается в продвижении армянской культуры и активном участии в инициативах, которые укрепляют связи между Диаспорой и Арменией.