Ալեքսեյ Սարկիսովը Ռուսաստանի Դաշնությունից է։
2009 թվականին նա ավարտել է Օմսկ քաղաքի Սիբիրյան պետական ավտոմոբիլային և ճանապարհային համալսարանը՝ ստանալով բարձրագույն կրթություն։
Ալեքսեյը շինարարական նախագծերի կառավարման մասնագետ է, ունի ավելի քան 12 տարվա աշխատանքային փորձ ռուսական խոշորագույն «Գազպրոմ նեֆտ» ընկերությունում: Նա մասնակցել է վառելիքաէներգետիկ ոլորտի մի շարք խոշոր նախագծերի իրականացմանը, ներառյալ բարդ տեխնոլոգիական համալիրների, տրանսպորտային ենթակառուցվածքների, էներգետիկ և քաղաքացիական նշանակության շինարարության օբյեկտների կառուցումը: Ալեքսեյը ունի համագործակցության մեծ փորձ Ռուսաստանի, Եվրոպայի, ԱՄՆ-ի և Ասիայի տարբեր ինժինիրինգային ընկերությունների հետ:
«իԳործ» ծրագրի շրջանակներում աշխատավայր՝ ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարություն:

Alexey Sarkisov is from the Russian Federation.
In 2009, he graduated from the Siberian State Automobile and Automobile University of Omsk, and received a higher education.
Alexey is a specialist in construction project management and has more than 12 years of experience in the largest Russian company “Gazprom Neft.”
He participated in the implementation of a number of major projects in the fuel and energy sector, including the construction of complex technological complexes, transport infrastructures, energy and civil construction facilities.
Alexey has extensive experience in cooperation with various engineering companies in Russia, Europe, the USA and Asia.
His workplace within the framework of the " iGorts " program is at the Ministry of Territorial Administration and Infrastructure of the Republic of Armenia.