Ես Անդրե Եղիազարյանն եմ Մեծ Բրիտանիայից:
Ընդհանուր առևտրային դատավարության և միջազգային արբիտրաժային իրավաբան եմ և ներկայացնում եմ բաժնետերերին և ընկերություններին միջազգային արբիտրաժում, ինչպես նաև Լոնդոնի տարբեր դատարաններում: Ես ունեմ փորձ, օրինակ, զբոսանավերի և բաժնետերերի/ընկերությունների վեճերում, ինչպես նաև տեխնոլոգիաներին և կրիպտոյին վերաբերող հարցերում: Միջազգային արբիտրաժում իմ աշխատանքի համար երկու անգամ ընդգրկվել եմ «Legal 500» վարկանշային ցուցակում:
Ավելին, ես օգնում եմ ընկերություններին ստեղծել, ընդլայնել և կառավարել իրենց իրավաբանական թիմերը, ինչպես նաև աշխատու եմ AI ստարտափների հետ:
Գերազանցությամբ ավարտել եմ Ուորվիքի համալսարանը, որից հետո ուսանել եմ Մեծ Բրիտանիայի իրավագիտության համալսարանում:
Բրիտանահայ իրավաբանների ասոցիացիայի հանձնաժողովի անդամ եմ, ՀԲԸՄ երիտասարդ մասնագետների Լոնդոնի մասնաճյուղի համանախագահ, ՀԲԸՄ Լոնդոնի մասնաճյուղի հանձնախմբի անդամ: Եղել եմ նաև ՀՄԸՄ Լոնդոնի անդամ:
Որպես սփյուռքի երիտասարդ դեսպան՝ հույս ունեմ օգտագործել այս հարթակը Հայաստանի և Միացյալ Թագավորության միջև համագործակցությունը մեծացնելու ուղղությամբ:

Я Андре Егиазарян из Великобритании.
Я юрист по общим коммерческим делам и международному арбитражу и представляю интересы акционеров и компаний в международном арбитраже, а также в различных судах Лондона. У меня есть опыт, например, в спорах о яхтах и акционерах/компаниях, а также в вопросах технологий и криптовалют. Меня дважды включали в рейтинговый список Legal 500 за работу в международном арбитраже.
Кроме того, я помогаю компаниям создавать, расширять и управлять своими юридическими командами, а также работать со стартапами в области искусственного интеллекта.
Я с отличием окончил Уорикский университет, после чего изучал право в университете Великобритании.
Я являюсь членом комитета Британско-армянской ассоциации юристов, сопредседателем лондонского отделения AGBU Young Professionals, членом комитета лондонского отделения AGBU. Я также был членом Hometown London.
Как молодой посол диаспоры, я надеюсь использовать эту платформу для расширения сотрудничества между Арменией и Великобританией.