Ես` Պետրոս Ասթուրյանս, 27 տարեկան եմ, ծնվել և ապրում եմ Փարիզում։
Լինելով նորարար, ձեռներեց և հայրենասեր՝ ես խորապես կապված եմ իմ հայկական արմատներին և հավատարիմ Հայաստանի և Ֆրանսիայի միջև կապերի ամրապնդմանը:
Սովորել եմ Փարիզում EPITECH-ում՝ Եվրոպական տեխնոլոգիական ինստիտուտում, և ավելի քան 7 տարի աշխատում եմ ՏՏ ոլորտում: Վերջերս ես Հայաստանում համահիմնել եմ նաև «Apricot Labs» օֆշորային զարգացման ընկերությունը, որի նպատակն է հայ ծրագրավորողներին հնարավորություն ընձեռել աշխատելու եվրոպական և ամերիկյան ընկերություններում:
Ես նաև G2iA-ի (Armenian International Interprofessional Group) նախագահն եմ, որն ավելի քան 43 տարի հանդիսանում է ֆրանս-հայկական առաջատար բիզնես ասոցիացիան:
G2iA-ի առաքելությունն է խթանել գործընկերային տնտեսական հարաբերությունները Ֆրանսիայի և Հայաստանի միջև, ինչպես նաև աջակցել ֆրանսիական ընկերություններին Հայաստանում հաստատվելու հարցում:
Ֆրանսիայի և Հայաստանի միջև դիվանագիտական կապերն ամուր են. ժամանակն է նույնը անել տնտեսության ոլորտում:

Меня зовут Петрос Астурян. Мне 27 лет, я родился и живу в Париже.
О себе могу сказать, что я инновационный, предприимчивый, патриотичный человек, и глубоко связан со своими армянскими корням; приверженец укреплению связей между Арменией и Францией.
Я учился в Европейском технологическом институте (EPITECH) в Париже и работаю в ИТ-секторе более 7 лет в должности менеджера проектов и в качестве консультанта.
Недавно стал соучредителем Apricot Labs, оффшорной девелоперской компании, базирующейся в Армении, целью которой является обеспечение французских стартапов армянскими разработчиками.
Я также являюсь членом правления G2iA (Армянской международной межпрофессиональной группы), которая уже более 43 лет является ведущей франко-армянской бизнес-ассоциацией.
Миссия G2iA заключается в содействии экономическому партнерству между Францией и Арменией путем продвижения армянского бизнеса и опыта во Франции, а также поддержки французских компаний в их упрочнении в Армении.
Дипломатические отношения между Францией и Арменией хорошо налажены; пришло время сделать то же самое и с экономическими связями.