Ես Հրանտ Ջաղինյանն եմ։ Ծնվել եմ Երևանում և մեծացել Եվրոպայում, ստացել եմ լիարժեք կրթություն Ռումինիայում՝ ավարտելով Բակալավրի Միջազգային Դիպլոմ ծրագիրը (International Baccalaureate Diploma Programme (IBDP)):
Այնուհետև ավարտել եմ Բուխարեստի Արվեստի ազգային համալսարանը:
Իմ խորը սերը դիզայնի, արվեստի, ճարտարապետության, իմ հայկական ծագման և հարուստ մշակութային ժառանգության հանդեպ ձևավորել են իմ յուրահատուկ հեռանկարը: Ազդեցությունների այս խառնուրդը, որը համատեղում է հայկական դիզայնի և ճարտարապետության բարդ, դեկորատիվ ոճը մինիմալիստական եվրոպական գեղագիտության հետ, ստեղծում է իմ հստակ ստեղծագործական տեսլականը:
Իմ մասնակցությունը քաղաքացիական հասարակությանը սկսվեց վաղ տարիքում, քանի որ ես արժեքավոր փորձ ձեռք բերեցի՝ կամավորական աշխատանք իրականացնելով ՄԱԿ-ի Ռումինիայի երիտասարդական ասոցիացիայում: 2011 թվականին ես համահիմնել եմ Ռումինիայի Հայ երիտասարդական կազմակերպությունը և Ռումինիայի հայկական եկեղեցու երիտասարդական կազմակերպությունը, որտեղ կազմակերպել ենք երիտասարդական ճամբարներ, ստեղծագործական և մշակութային սեմինարներ և միջոցառումներ ամբողջ երկրի հայ երիտասարդների համար: Այս ջանքերն իրենց գագաթնակետին հասան Հայկական բացօթյա փառատոնի (Festivalul Strada Armenească) ստեղծմամբ, որը 2024 թվականին 8-րդ անգամ ընդունել է 24000 այցելու:
Իմ կամավորական աշխատանքից հետո սկսեցի համագործակցել Միջուկային զենքի վերացման միջազգային արշավի (ICAN) հետ: Այստեղ ես մեծ դեր խաղացի տեսողական արշավների և լոբբիստական աշխատանքի ուղղությամբ՝ նպաստելով արշավի հաջողությանը: Դա հանգեցրեց ՄԱԿ-ի կողմից Միջուկային զենքի արգելման մասին պայմանագրի ընդունմանը և ICAN-ի Խաղաղության Նոբելյան մրցանակին 2017 թվականին:
Ներկայումս ես ծառայում եմ որպես «Codemlet»-ի կրեատիվ տնօրեն, որտեղ օգնում եմ գաղափարները վերածել մշակված թվային արտադրանքի:
Ի լրումն իմ մասնագիտական ջանքերի՝ ես շարունակում եմ խորապես ներգրավված լինել Բուխարեստի հայ համայնքում՝ կիրառելով իմ ստեղծագործական և կազմակերպչական հմտությունները Ռումինիայի հայերի միության, Ռումինիայի հայոց թեմի և Հայկական մշակութային կենտրոնի նախաձեռնած ծրագրերում:
Մասնակցելով «Սփյուռքի երիտասարդ դեսպան» ծրագրին, ես ցանկանում եմ բովանդակալից կապեր հաստատել աշխարհի տարբեր երկրների մասնագետների հետ և ակտիվորեն նպաստել համաշխարհային հայ համայնքին: Ես ակնկալում եմ ամրապնդել մեր կապերը հայրենիքի հետ և թարմ հեռանկարներ և համագործակցային էներգիա հաղորդել մեր ընդհանուր մշակութային և սոցիալական նախաձեռնություններին:

Меня зовут Грант Джагинян. Я родился в Ереване и вырос в Европе, полное образование я получил в Румынии, завершив программу международного бакалавриата (IBDP). Затем я окончил Национальный университет искусств в Бухаресте.
Моя большая любовь к дизайну, искусству, архитектуре и богатому культурному наследию моих армянских предков, помогли сформировать мое глубокое понимание и видение. Это сочетание влияний — сочетание сложного, орнаментального стиля в армянском дизайне и архитектуре с минималистской европейской эстетикой — является движущей концепцией моего творчества.
Мое участие в деятельности гражданского общества началось в раннем возрасте, когда я приобрел ценный опыт волонтерской работы в Румынской молодежной ассоциации. В 2011 году я стал соучредителем Румынской армянской молодежной организации и Румынской армянской церковной молодежной организации, где мы организовывали молодежные лагеря, творческие и культурные семинары и мероприятия для армянской молодежи по всей стране. Кульминацией этих усилий стало создание Армянского фестиваля под открытым небом (Festivalul Strada Armenească), который в 2024 году в восьмой раз посетили 24 000 человек.
После моей волонтерской работы я стал участвовать в Международной кампании за отмену ядерного оружия (ICAN), где я сыграл важную роль в кампании и лоббировании, что привело к принятию Договора о запрещении ядерного оружия Организацией Объединенных Наций и получению ICAN Нобелевской премии мира в 2017 году.
В настоящее время я работаю креативным директором в «Codemlet», где помогаю превращать идеи в разработанные цифровые продукты.
Помимо своей профессиональной деятельности, я по-прежнему активно участвую в армянской общине Бухареста, применяя свои творческие и организаторские способности в программах, инициированных Союзом армян Румынии, Армянской епархией Румынии и Армянским культурным центром.
Участвуя в программе «Молодой посол диаспоры», я хочу установить значимые связи с профессионалами со всего мира и активно внести свой вклад в мировое армянское сообщество.