Ես Աստղիկ Հախնազարյանն եմ։ Ծնվել և մեծացել եմ Հայաստանի Եղեգնաձոր քաղաքում։ Սովորել եմ տեղեկատվական տեխնոլոգիաներ Հայաստանի Եվրոպական համալսարանում: Վերջին 14 տարիների ընթացքում ես ապրում եմ Նիդեռլանդներում, որտեղ սովորել եմ Ամստերդամի «Վրիջե» համալսարանում:
Ակտիվորեն ներգրավված եմ Նիդեռլանդների հայկական կազմակերպություններում: 2014-2017 թվականներին կամավոր աշխատել եմ Նիդեռլանդներում Հայաստանի դեսպանությունում, որտեղ օգնել եմ կազմակերպել բիզնես միջոցառումներ, մշակութային փառատոներ և բարեգործական համերգներ։ Այս իրադարձությունները ոչ միայն ամրապնդեցին մեր համայնքային կապերը, այլև միջազգային հարթակում ցուցադրեցին հայկական ժառանգությունը:
2015-2016 թվականներին եղել եմ Հայ երիտասարդական կազմակերպության (AJO) հանձնաժողովի անդամ, որը կապված է Ամստերդամի Հայ առաքելական եկեղեցուն։ Որպես մշակույթի հանձնաժողովի անդամ՝ ինձ դուր էր գալիս կազմակերպել միջոցառումներ և դասախոսություններ, որոնք նշում էին հայկական մշակույթը, պատմությունը և ավանդույթները՝ օգնելով հայ երիտասարդներին կապ հաստատել իրենց ժառանգության հետ:
2020 թվականից ՀԲԸՄ հայ երիտասարդ մասնագետների Ամստերդամի խորհրդի անդամ եմ: Մեր առաքելությունն է ստեղծել դինամիկ հարթակ հայ երիտասարդ մասնագետների համար՝ ցանցի մեջ մտնելու, իմաստալից մասնագիտական հարաբերություններ կառուցելու և իրենց մշակութային արմատների հետ կապված մնալու համար: Այս կերպ մենք աջակցում ենք կարիերայի աճին և ուժեղ համայնք ենք ստեղծում հայ երիտասարդների միջև:
2023թ.-ին ես միացա «Lions Specialty Club Netherlands for Armenia»-ի միջոցառումների և հաղորդակցության կոմիտեին, որը բարեգործական կազմակերպություն է՝ կենտրոնացած Արցախի երեխաներին և նրանց ընտանիքներին աջակցելու ուղղությամբ: Այս դերում ես օգնում եմ կազմակերպել ազդեցիկ բարեգործական միջոցառումներ և կառավարել սոցիալական արշավները՝ բարձրացնելու իրազեկությունը և աջակցությունը:

Меня зовут Астхик Ахназарян. Я родилась и выросла в Ехегнадзоре. Я изучала информационные технологии в Европейском университете Армении. Последние 14 лет живу в Нидерландах, где изучала бизнес-аналитику в Амстердамском свободном университете.
Моя желание оказывать помощь армянской общине побудило меня стать активным членом армянских организаций Нидерландов. С 2014 по 2017 год я работала волонтером в посольстве Армении в Нидерландах, помогала организовывать деловые мероприятия, культурные фестивали и благотворительные концерты. Эти мероприятия не только укрепляли наши связи внутри общины, но и помогали демонстрировать армянское наследие на международной арене.
С 2015 по 2016 год я была членом комитета Армянской молодежной организации (AJO), которая связана с Армянской апостольской церковью Амстердама. Как член комитета по культуре я с удовольствием организовывала мероприятия и лекции, посвященные армянской культуре, истории и традициям, помогая молодым армянам обрести связь со своим наследием.
С 2020 года я являюсь членом правления AGBU Armenian Young Professionals Amsterdam. Наша миссия — создать для армянских молодых специалистов динамичную платформу для общения, построения значимых профессиональных отношений и поддержания связи со своими культурными корнями. Таким образом, мы поддерживаем карьерный рост и строим сильное сообщество среди армянских молодых специалистов.
В 2023 году я присоединилась к Комитету по мероприятиям и коммуникациям при «Lions Specialty Club Netherlands for Armenia» - благотворительной организации, ориентированной на поддержку детей Арцаха и их семей. В рамках данной организации, я помогаю организовывать эффективные благотворительные мероприятия и управляю социальными сетями для повышения осведомленности и поддержки сборов для миссии организации.