2015–2016թթ. - Եվրոպական քաղաքականության մագիստրոսի աստիճան, «Sciences Po» համասլսարան (ք. Ստրասբուրգ)
Մասնագիտացում՝ Եվրոպական միության արտաքին և ներքին անվտանգություն
2014–2015թթ. - Եվրոպական և միջազգային հարաբերությունների գիտությունների մագիստրոսի ատիճան, «Sciences Po» համասլսարան (ք. Ստրասբուրգ):
2011–2014թթ. - Կիրառական լեզվաբանություն (անգլերեն-ռուսերեն) բակալավրի ատիճան, Լոթարինգիայի համալսարան (ք. Նանսի):
2024թ. հունվարից առ այսօր հանդիսանում է Ֆրանսիայի Գրանդ Էստ երկրամասում գործող արդյունաբերական նախագծերի և ծրագրերի աքսելերատոր հանդիսացող «C2ime» ընկերության գլխավոր գործադիր տնօրեն:
2018-2023թթ. հանդիսացել է Ֆրանսիայի Գրանդ Էստ երկրամաս խորհրդի առաջին փոխնախագահ Վալերի Դեբորի խորհրդական (զբաղվածության, ուսուցման, ուղղորդման հարցերով):
2016-2018թթ. հանդիսացել է պատգամավորի օգնական։
2015 թվականին աշխատել է որպես Ֆրանսիայում Բելգիայի դեսպանի օգնական դիվանագիտական հարցերով:
- 2020-Present: President of the association Armenian Diaspora of the Grand Est Region
- 2015-2016: Vice-President of the European Politics Master’s Association, Sciences Po Strasbourg (Strasbourg, France)
- Ֆրանսերեն
- Ռուսերեն
2021–2022թթ. հանդիսացել է «Atelier de vie de quartier» (AVQ) (նախկինում՝ Քաղաքացիների խորհուրդ) նախագահ (ք. Նանսի)։
2020թ. առ այսօր՝ «Գրանդ Էստ երկրամասի հայկական սփյուռք» ասոցիացիայի նախագահ:
2015–2016թթ. հանդիսացել է «Եվրոպական քաղաքականություն» մագիստրոսական ասոցիացիայի փոխնախագահ (Sciences Po Strasbourg):

- 2015-2016: Master’s Degree in European Politics with a specialization in External and Internal Security of the European Union, Sciences Po Strasbourg (Strasbourg, France)
- 2014-2015: Master’s Degree in European and International Studies, Sciences Po Strasbourg (Strasbourg, France)
- 2011-2014: Bachelor's Degree in Applied Foreign Languages (English-Russian), University of Lorraine (Nancy, France)
- 2024-Present: Chief Executive Officer, C2IME
- 2018-2023: Advisor to Valérie Debord, the 1st Vice-President for Employment, Training, Guidance, and Apprenticeships in the Grand Est region and President of the Regional Majority Group
- 2016-2018: Assistant, National Assembly of France
- 2015: Diplomatic Assistant to the Belgian Ambassador
- 2020-Present: President of the association Armenian Diaspora of the Grand Est Region
- 2015-2016: Vice-President of the European Politics Master’s Association, Sciences Po Strasbourg (Strasbourg, France)