Ալեքսանդր Նարիմանյան
Ալեքսանդր Նարիմանյանը բանկային ոլորտի փորձագետ է, խորհրդատու, կազմակերպչական զարգացման և բիզնես խորհրդատվության մասնագետ: Ավարտել է Ռուսաստանի Գ.Վ. Պլեխանովայի անվան տնտեսագիտական ակադեմիան՝ ստացել բարձրագույն մաթեմատիկական կրթություն, այնուհետև Մ. Վ. Լոմոնոսովի անվան Մոսկվայի պետական համալսարանում ստացել է հոգեբանական կրթություն: Ալեքսանդրը նաև «Erickson International» կազմակերպության կողմից հավաստագրված մարզիչ է և ICF միջազգային «Ոսկե» հավաստագրի դափնեկիր:
Ալեքսանդրի մասնագիտական գործունեությունը ներառում է ավելի քան 20 տարվա աշխատանքային փորձ բանկային և ֆինանսական ոլորտներում: Նա կարևոր ներդրում է ունեցել Ռուսաստանի Դաշնության Կենտրոնական բանկում՝ որպես թվային ֆինանսական տեխնոլոգիաների հարցերով խորհրդական։ Այս պաշտոնում նա մասնակցել է «Թվայնացում 2.0» ծրագրի մշակմանը և իրականացմանը, ինչպես նաև նոր ֆինանսական տեխնոլոգիաների, այդ թվում՝ կրիպտոարժույթների և էլեկտրոնային առևտրի կարգավորման նորմատիվ մոտեցումների ստեղծմանը:
Ալեքսանդրը նաև զբաղեցրել է եվրոպական կենսաթոշակային հիմնադրամի փոխնախագահի պաշտոնը, որտեղ նա պատասխանատու է եղել գործառնական բլոկի ռազմավարական զարգացման, ՏՏ ենթակառուցվածքների արդիականացման և բիզնես գործընթացների օպտիմալացման համար: Նա մասնագիտացել է գործառնական ստորաբաժանումների կառավարման, նոր ծառայություններների գործարկման և բիզնես գործընթացների օպտիմալացման մեջ:

Alexander Narimanyan
Alexander Narimanyan is an expert in the banking sector, a consultant, and a specialist in organizational development and business consulting. He has a background in mathematics and graduated in economics from the Plekhanov Russian Academy of Economics. He later pursued additional studies in psychological education at Lomonosov Moscow State University. Alexander is also a certified trainer with Erickson International and holds an ICF International Gold Certificate.
With over 20 years in banking and finance, Alexander contributed significantly to the Central Bank of the Russian Federation as an advisor on digital financial technologies. He was involved in developing and implementing the Digitalization 2.0 program and in shaping regulatory frameworks for emerging financial technologies like cryptocurrencies and e-commerce.
Alexander also served as Vice President at the European Pension Fund, where he led strategic development, IT infrastructure modernization, and business process optimization. He focused on managing operational divisions, launching new products, and improving business processes.