Գրիգոր Մանուկյանը ծնվել է Հայաստանում: Ավարտել է Սանկտ Պետերբուրգի նյութատեխնիկական ապահովման ռազմական ակադեմիան:
2016 թվականին սկսել է աշխատել ռազմական շինարարության ոլորտում ռուսական «Սպեցդտրոյ» ընկերությունում: 2019 թվականին լրացուցիչ վերապատրաստվել է «Նավթամթերքների պահպանման և վերամշակման օբյեկտների շինարարության անվտանգություն» ծրագրով: Աշխատել է Մոսկվայի 20-րդ կենտրոնական գիտահետազոտական ինստիտուտում, որտեղ զբաղեցրել է գլխավոր ինժեների պաշտոնը:
2022 թվականին ավարտելով համապատասխան դասընթացները Մոսկվայի Բաումանի անվան պետական տեխնիկական համալսարանում, մասնակցել է «Վաստոչնի» տիեզերակայանի և Մ․Վ․ Խրունիչևի պետական տիեզերական գիտահետազոտական և արտադրական կենտրոնի աուդիտի և արդիականացման նախագծերին:
2023 թվականին փոխելով մասնագիտական գործունեության ուղղությունը տեղափոխվել է Մոսկվայի մետրոպոլիտենի շինարարության ոլորտ: Համապատասխան դասընթացներն ավարտել է Լրացուցիչ մասնագիտական կրթության կենտրոնում և ընդունվել՝ Մոսկվայի կապի և ինֆորմատիկայի տեխնիկական համալսարանի հեռակա կուրսը:
«իԳործ» ծրագրի շրջանականերում աշխատավայր՝ Երևանի քաղաքապետարանի Կենտրոն վարչական շրջանի ղեկավարի աշխատակազմ՝ քաղաքաշինության բաժին:

Григор Манукян родился в Армении. Окончил Военную академию материально-технического обеспечения в Санкт-Петербурге.
В 2016 году начал работать в сфере военного строительства в российской компании «Спецстрой». В 2019 году прошел дополнительное обучение по программе «Безопасность строительства объектов хранения и переработки нефтепродуктов». Работал в 20-м Центральном научно-исследовательском институте в Москве, где занимал должность главного инженера проекта.
В 2022 году, пройдя соответствующие курсы в Московском государственном техническом университете имени Баумана, участвовал в аудитах и проектах модернизации космодрома «Восточный» и Государственного космического научно-производственного центра имени М.В. Хруничева.
В 2023 году он сменил направление своей профессиональной деятельности, перейдя в сферу строительства метрополитена города Москвы. Он прошел соответствующие курсы в «Центре дополнительного профессионального образования» и поступил на заочное отделение в Московский технический университет связи и информатики.
Рабочее место в рамках программы «iGorts» - градостроительный отдел административного района Кентрон.