Ռուզան Մելիք-Յոլչյան
Ռուզան Մելիք-Յոլչյանն Ամերիկայից է: Նա ստացել է բիզնեսի ոլոտում բակալավրի աստիճան Նյու Յորքի «Baruch Business» դպրոցում և ձեռնարկատիրության ոլորտում մագիստրոսի աստիճան՝ Լոնդոնի «Richmond American» համալսարանում։
Ռուզանը ունի լայն փորձ ստարտափների ստեղծման և կառավարման ոլորտում։ Հայաստան վերադառնալուց առաջ նա հիմնել է «LeapTrips» ստարտափը և մասնակցել կառավարության նախաձեռնած «Ներուժ» մրցույթին, որտեղ նրա նախագիծը ընդգրկվել է լավագույն հինգ նախագծերի մեջ։
Այժմ նա շարունակում է օգտագործել իր լայն փորձը բիզնեսի և տեխնոլոգիաների ոլորտում՝ աջակցելով տեղի ստարտափներին և ստեղծելով նոր հնարավորություններ։ Նրա նպատակը հանրության բիզնես և տեխնոլոգիական միջավայրը զարգացնելն է, խրախուսելով նոր գաղափարներ, որոնք կարող են հանգեցնել նշանակալի փոփոխությունների ապագայում։
«իԳործ» ծրագրի շրջանակներում աշխատավայրը՝ Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի Գյումրու մասնաճյուղ

Рузан Мелик-Йолчян родом из США. Она получила степень бакалавра делового администрирования в Бизнес-школе Баруха (Нью-Йорк) и степень магистра предпринимательства в Американском университете Ричмонда (Лондон).
Рузан обладает значительным опытом в создании и управлении стартапами. Она основала стартап LeapTrips, который был отмечен как один из пяти лучших проектов на государственном конкурсе «Неруж» перед возвращением в Армению.
В настоящее время Рузан активно использует свои знания и опыт для поддержки местных стартапов и создания новых возможностей в бизнесе и технологиях. Её миссия — развивать деловую и технологическую среду в Армении, вдохновляя новые идеи и инициативы, которые способны привести к значительным изменениям в будущем.
Рабочее место в рамках программы «iGorts» - Гюмрийский филиал Армянского государственного экономического университета