Ռուզան Մելիք-Յոլչյան
Ռուզան Մելիք-Յոլչյանն Ամերիկայից է: Նա ստացել է բիզնեսի ոլոտում բակալավրի աստիճան Նյու Յորքի «Baruch Business» դպրոցում և ձեռնարկատիրության ոլորտում մագիստրոսի աստիճան՝ Լոնդոնի «Richmond American» համալսարանում։
Ռուզանը ունի լայն փորձ ստարտափների ստեղծման և կառավարման ոլորտում։ Հայաստան վերադառնալուց առաջ նա հիմնել է «LeapTrips» ստարտափը և մասնակցել կառավարության նախաձեռնած «Ներուժ» մրցույթին, որտեղ նրա նախագիծը ընդգրկվել է լավագույն հինգ նախագծերի մեջ։
Այժմ նա շարունակում է օգտագործել իր լայն փորձը բիզնեսի և տեխնոլոգիաների ոլորտում՝ աջակցելով տեղի ստարտափներին և ստեղծելով նոր հնարավորություններ։ Նրա նպատակը հանրության բիզնես և տեխնոլոգիական միջավայրը զարգացնելն է, խրախուսելով նոր գաղափարներ, որոնք կարող են հանգեցնել նշանակալի փոփոխությունների ապագայում։
«իԳործ» ծրագրի շրջանակներում աշխատավայրը՝ Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի Գյումրու մասնաճյուղ

Ruzan Melik-Yolchyan
Ruzan Melik-Yolchyan is originally from the United States. She earned a bachelor’s degree in Business from Baruch Business School in New York and a master’s degree in Entrepreneurship from Richmond American University in London.
Ruzan has experience in building and managing startups. Before returning to Armenia, she founded the LeapTrips startup and competed in the government-initiated Neruzh program, where her project ranked among the top five.
She currently works at Enterprise Armenia, where she applies her expertise in business and technology to support local startups and create new opportunities. Her mission is to strengthen the business and tech ecosystem in Armenia, fostering innovative ideas that can drive meaningful change in the future.