Ես Արեգ Ֆարիշյանն եմ, 25 տարեկան։ Ապրում եմ Ռուսաստանի Դաշնության Մայկոպ քաղաքում, որտեղ էլ ծնվել եմ։ Չնայած դրան, վաղ տարիքից ինձ սերմանել են հայ լինելու զգացողությունը և հայրենի արժեքների պահպանման կարևորությունը։
Մեծացել եմ Մայկոպի հայ համայնքում՝ ակտիվորեն մասնակցելով համայնքային կյանքին և շարունակելով ծնողներիս նախաձեռնությունները։ Ավարտել եմ Ադիգեայի Պետական համալսարանի բանկային գործի բակալավրիատը, իսկ մագիստրոսական կրթությունս ստացել եմ զբոսաշրջության կառավարման ուղղությամբ։
2017 թվականից ղեկավարում եմ մեր քաղաքի հայ երիտասարդների միավորումը։ Մեր գործունեության կարևորագույն ուղղություններից է համագործակցությունը Ռուսաստանի այլ քաղաքներում գործող հայ երիտասարդական միությունների հետ։
Ավելի քան հինգ տարի հանդիսանում եմ «Սբերբանկի» լավագույն մենեջերներից մեկը՝ պատասխանատու լինելով բիզնեսի զարգացման աջակցման և ընկերության էկոհամակարգի ընդլայնման համար։
Որպես Ադիգեի Հանրապետությունը ներկայացնող երիտասարդ դեսպան՝ պատրաստ եմ նպաստել տարբեր քաղաքների և երկրների սփյուռքահայերի միջև կապերի ամրապնդմանը։ Վստահ եմ, որ իմ փորձը, հմտությունները և նվիրվածությունը օգտակար կլինեն ինչպես Ծրագրի, այնպես էլ Գրասենյակի համար։

Я - Арег Фаришян. Мне 25 лет. Я живу в городе Майкоп Российской Федерации, где и родился. Несмотря на это, с ранних лет меня научили быть армянином и сохранять ценности армянского народа. Я вырос в армянской общине города Майкопа, где и вношу свой вклад, продолжая дело своих родителей.
Я окончил Адыгейский Государственный Университет по направлению – финансы и кредит (банквоское дело) в степени бакалавра, тогда же и был избран студентом года в Республике Адыгея. Магистерскую степень получил в направлении – менеджмент в сфере туризма.
С 2017-го года я являюсь лидером армянской молодежи в моем городе. Ключевой частью нашей деятельности является взаимосвязь и тесное сотрудничество с молодежными союзами армян в других городах.
Кроме того, уже более 5 лет я топ менеджер в «Сбербанке» - крупнейшем банке России и СНГ. В рамках моих должностных обязанностей я помогаю в развитии бизнеса, а также в реализации политики экосистемы Общества.
Будучи молодым послом диаспоры из Республики Адыгея, я готов укреплять связи между диаспорами разных городов и стран. Надеюсь, что мои навыки и усердие также принесут пользу в программе и офису главного уполномоченного по делам диаспоры.