Արմեն Աթանեսյանը ծնվել է Ղազախստանի Ալմաթի քաղաքում։
2009 թվականին ավարտել է Ղազախական ճարտարապետա-շինարարական գլխավոր ակադեմիայի ճարտարապետության ֆակուլտետը։
Արմեն Աթանեսյանը ճարտարապետ, քաղաքաշինարար և ուրբանիստ է՝ ավելի քան 15 տարվա մասնագիտական փորձով։ Աշխատել է «Ալմաթիգենպլան» գիտահետազոտական ինստիտուտի քաղաքաշինության բաժնում՝ որպես նախագծերի գլխավոր ճարտարապետ։
Նրա մասնագիտական ձեռքբերումները գնահատվել են պետական մակարդակով․ պարգևատրվել է Ղազախստանի Հանրապետության պետական մեդալով՝ «Ерен еңбегі үшін» («Աշխատանքային առանձնահատուկ վաստակի համար»)։

Armen Atanesyan was born in Almaty, Kazakhstan. In 2009, he graduated from the Faculty of Architecture at the Kazakh Leading Academy of Architecture and Civil Engineering.
Armen is an architect, urban planner, and city designer with over 15 years of professional experience. He has worked in the Urban Planning Department of the "Almatigenplan Research Institute" as a lead architect on various projects.
His professional achievements have been recognized at the state level; he was awarded the State Medal of the Republic of Kazakhstan, “For Distinguished Labor”.