Նարեգ Գալուստյանը ծնվել է Փարիզում, ապրել Թեհրանում, իսկ չորս տարեկանից տեղափոխվել Միլան, որտեղ անցկացրել է իր կյանքի մեծ մասը։ Հետագայում աշխատել է Տորոնտոյում, մինչ 2017 թվականին հաստատվելը Երևանում, իսկ 2019-ին՝ Բարսելոնայում։
Նարեգը ստացել է պատմության և քաղաքական գիտությունների HBA աստիճան Տորոնտոյի Համալսարանում՝ միաժամանակ ներգրավված լինելով մշակութային և սոցիալական արդարության նախաձեռնություններում՝ ղեկավարելով կինոփառատոններ, որոնք նվիրված են մշակութային երկխոսությանը և մարդու իրավունքներին:
Հետագայում նա մի քանի տարի աշխատել է լրատվամիջոցների զարգացման ոլորտում՝ նախագծեր իրականացնելով, ֆինանսավորում ապահովելով Աֆրիկայում, Կարիբյան ծովում, Եվրասիայում, Մերձավոր Արևելքում և Հարավային Ասիայում, նպաստելով առավել խոցելի խմբերի հզորացմանը՝ անկախ լրատվամիջոցների, բարեկեցիկ կառավարման և մարդու իրավունքների վերաբերյալ հանրային իրազեկության միջոցով։

Нарег Галустян родился в Париже, жил в Тегеране, а с четырёх лет переехал в Милан, где провёл большую часть своей жизни. В дальнейшем он работал в Торонто, прежде чем в 2017 году обосновался в Ереване, а в 2019 году — в Барселоне.
Нарег получил степень HBA по истории и политическим наукам в Университете Торонто, одновременно участвуя в культурных и инициативах по социальной справедливости, включая руководство кинофестивалями, посвящёнными культурному диалогу и правам человека.
В последующие годы он несколько лет работал в сфере развития медиа, реализуя проекты и обеспечивая финансирование в Африке, Карибском регионе, Евразии, Ближнем Востоке и Южной Азии, способствуя расширению возможностей уязвимых групп через медиа, эффективное управление и повышение общественной осведомлённости о правах человека.