Գլխավոր հանձնակատարը հանդիպել է Բեռլինի հայ համայնքին
Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետությունում Հայաստանի Հանրապետության դեսպանությունում հանդիպում է ունեցել դեսպան Վիկտոր Ենգիբարյանի և դեսպանության անձնակազմի հետ, որի ընթացքում մտքեր են փոխանակվել գերմանահայ համայնքի հետ համագործակցության զարգացման վերաբերյալ։
Այնուհետ Գլխավոր հանձնակատարը հանդիպել է Բեռլինում գործող հայկական կառույցների ներկայացուցիրչների  և համայնքում ակտիվ գործունեություն ծավալող մի շարք անհատների հետ, ներկայացրել գրասենյակի գործունության հիմնական ուղղությունները և ծրագրերը: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են տարբեր ոլորտներում Հայաստանի զարգացման գործում հայկական սփյուռքի ներգրավման և, մասնավորապես, երիտասարդ մասնագետների ներուժի լավագույնս օգտագործման հնարավորությունները։
Կարևորվել է նաև սփյուռքահայերի մասնակցությունը և ներգրավումը Հայաստանի պետական կառավարման ոլորտում և որոշումների կայացման գործընթացում։ Այս համատեքստում շեշտադրվել է ՀՀ պետական համակարգում սփյուռքահայ մասնագետների ներգրավման «իԳործ» ծրագիրը, որն արդեն իրականացվում է 4-րդ անգամ:
Քննարկվել են նաև Հայաստան-սփյուռք գործակցության մի շարք ուղղություններ:
Հանդիպման ավարտին Գլխավոր հանձնակատարը Բեռլինի հայ համայնքի մի շարք կառույցների և անհատների հանձնել է շնորհակալագրեր:

Главный уполномоченный встретился с армянской общиной Берлина
В посольстве Республики Армения в Германии главный уполномоченный Заре Синанян провел встречу с послом Виктором Енгибаряном и сотрудниками посольства, в ходе которой состоялся обмен мыслями о развитии сотрудничества с немецко-армянской общиной.
После этого главный уполномоченный встретился с представителями действующих в Берлине армянских структур и рядом общественных деятелей, представил основные направления и программы Офиса. В ходе встречи обсуждались возможности вовлечения армянской диаспоры в развитие Армении в различных сферах, в частности, использование потенциала молодых специалистов.
Было также подчеркнуто участие и причастность армян диаспоры в государственном управлении и процессе принятия решений в Армении. В этом контексте была подчеркнута программа «iGorts» по вовлечению специалистов армян диаспоры в государственную систему РА, которая реализуется уже в четвертый раз.
Обсуждались также ряд направлений сотрудничества Армения-Диаспора.
В завершение встречи главный уполномоченный вручил благодарственные письма ряду структур и отдельных лиц армянской общины Берлина.