Գլխավոր հանձնակատարը հանդիպել է Բեռլինի հայ համայնքին
Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետությունում Հայաստանի Հանրապետության դեսպանությունում հանդիպում է ունեցել դեսպան Վիկտոր Ենգիբարյանի և դեսպանության անձնակազմի հետ, որի ընթացքում մտքեր են փոխանակվել գերմանահայ համայնքի հետ համագործակցության զարգացման վերաբերյալ։
Այնուհետ Գլխավոր հանձնակատարը հանդիպել է Բեռլինում գործող հայկական կառույցների ներկայացուցիրչների  և համայնքում ակտիվ գործունեություն ծավալող մի շարք անհատների հետ, ներկայացրել գրասենյակի գործունության հիմնական ուղղությունները և ծրագրերը: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են տարբեր ոլորտներում Հայաստանի զարգացման գործում հայկական սփյուռքի ներգրավման և, մասնավորապես, երիտասարդ մասնագետների ներուժի լավագույնս օգտագործման հնարավորությունները։
Կարևորվել է նաև սփյուռքահայերի մասնակցությունը և ներգրավումը Հայաստանի պետական կառավարման ոլորտում և որոշումների կայացման գործընթացում։ Այս համատեքստում շեշտադրվել է ՀՀ պետական համակարգում սփյուռքահայ մասնագետների ներգրավման «իԳործ» ծրագիրը, որն արդեն իրականացվում է 4-րդ անգամ:
Քննարկվել են նաև Հայաստան-սփյուռք գործակցության մի շարք ուղղություններ:
Հանդիպման ավարտին Գլխավոր հանձնակատարը Բեռլինի հայ համայնքի մի շարք կառույցների և անհատների հանձնել է շնորհակալագրեր:

The High Commissioner met with the Armenian community of Berlin
High Commissioner Zareh Sinanyan met with Ambassador Viktor Yengibaryan and Embassy staff at the Embassy of the Republic of Armenia to the Federal Republic of Germany, during which they exchanged views on the development of cooperation with the Armenian community of Germany.
Then the High Commissioner met with the representatives of the Armenian structures operating in Berlin and a number of individuals active in the community, presented the main directions and programs of the office's activities. During the meeting, the possibilities of involving Armenian Diaspora in the development of Armenia in various fields and, in particular, the best use of the potential of young professionals were discussed.
He also noted the importance of the participation and involvement of Diaspora Armenians in the field of public administration of Armenia and in the decision-making process. In this context, the «iGorts» program on the involvement of Armenian Diaspora specialists in the RA state system, which is already being implemented for the 4th time, is emphasized.
A number of directions of the Armenia-Diaspora cooperation were also discussed.
At the end of the meeting, the High Commissioner handed over certificates of appreciation to a number of structures and individuals of the Armenian community of Berlin.