Զարեհ Սինանյանը հանդիպել է Համբուրգի գործարար շրջանակներին
Համբուրգում Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը հանդիպել է «Մանթաշյանց» գործարար ակումբի ներկայացուցիչների հետ։
Գործարար հանրույթի հայազգի ներկայացուցիչները ներկայացրել են Գերմանիայում իրենց կողմից ծավալվող տնտեսական գործունեությունը ու բիզնես նախաձեռնությունները։ Գլխավոր հանձնակատարն իր հերթին հակիրճ ներկայացրել է գրասենյակի գործունեությունը և բարձր գնահատել հայ գործարարների աշխատանքը։
Զարեհ Սինանյանը հանդիպել է նաև Հայկական բիզնես ցանցի ներկայացուցիչների հետ, որոնց գերակշիռ մասը տարբեր ոլորտների հայազգի մասնագետներ և գործարարներ են։
Հանդիպման մասնակիցներին է ներկայացվել Հայաստանի կողմից առաջարկվող ներդրումային հնարավորությունները, ինչպես նաև գրասենյակի և Հայաստանի այլ պետական մարմինների կողմից իրականացվող ծրագրերը։
Հարցերը հիմնականում վերաբերել են հայրենադարձությանը, սփյուռքի ներուժի ներգրավմանը, Հայաստանի անվտանգությանը, զինվորական ծառայությանը, սոցիալ֊տնտեսական ծրագրերին և դրանց բարելավմանն ուղղված քայլերին։
Գլխավոր հանձնակատարը այցելել է նաև «Համբուրգի հայ համայնք 1965» կազմակերպության դպրոց, որտեղ գործում է նաև հայկական պարախումբ և երգչախումբ։ Զարեհ Սինանյանը շրջայց է կատարել դպրոցում, ծանոթացել դպրոցի և մշակութային խմբերի գործունեությանն ու առկա խնդիրներին։
Գլխավոր հանձնակատարը շնորհակալություն է հայտնել դպրոցի ղեկավարությանը և բարձր գնահատել դպրոցի և մշակութային խմբերի հայապահպան աշխատանքը։

Zareh Sinanyan met with the business circles of Hamburg
In Hamburg, High Commissioner Zareh Sinanyan met with the representatives of the "Mantashyants" business club.
The Armenian representatives of the business community presented their economic activities and business initiatives in Germany. The High Commissioner, in his turn, briefly presented the activities of the office and highly appreciated the activities of the Armenian businessmen.
Zareh Sinanyan also met with the representatives of the Armenian Business Network, most of whom are Armenian specialists and businessmen from various fields.
The participants of the meeting were presented with the investment opportunities offered by Armenia, as well as the programs implemented by the office and other state bodies of Armenia. The questions mainly related to the repatriation, attracting the potential of Diaspora, Armenia's security, military service, socio֊economic programs and steps aimed at improving them.
The High Commissioner also visited the school of the "Armenian Community 1965 of Hamburg" organization, where an Armenian dance group and a choir operate. Zareh Sinanyan toured the school, got acquainted with the activities and existing problems of the school and cultural groups.
The High Commissioner thanked the management of the school, highly appreciated the work of the school and cultural groups for the preservation of the Armenian identity.