Գլխավոր հանձնակատարը մասնակցել է ՌԱԿ համագումարին
Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը Երևանում մասնակցել է Ռամկավար Ազատական կուսակցության օրենսդիր գերագույն համագումարի՝ 29-րդ ընդհանուր պատգամավորական ժողովի բացման արարողությանը, որին ներկա էին կուսակցության ղեկավար կազմը, ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ, արտախորհրդարանական քաղաքական ուժերի ներկայացուցիչներ և այլք:
Զարեհ Սինանյանը ներկաներին է փոխանցել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի ողջույնի խոսքը, որում մասնավորապես ասվում էր. «Կուսակցությունն իր մեկդարյա գործունեությամբ ծառայել է ժողովրդին և հայրենիքին՝ հանդիսանալով ազգային խնդիրների լուծման, Հայոց ցեղասպանության միջազգային ճանաչման, հայության ներգաղթի կազմակերպման և համազգային խնդիրների լուծման կարևոր կազմակերպություններից մեկը: Ավանդական այս կուսակցությունը մշտապես կարևոր դերակատարում է ունեցել համահայկական նշանակություն ունեցող գործընթացներում, իր պատմությամբ և անցած ճանապարհով ապացուցել կենսունակությունը: Բարձր գնահատանքի է արժանի կուսակցության դերը սփյուռքում քաղաքական և հասարակական կյանքի կազմակերպման մեջ: Հայաստանի Հանրապետության կառավարությունն այսօր էլ զգում է Ռամկավար Ազատական կուսակցության աջակցությունն ու զորակցությունը հայության և Հայաստանի առջև ծառացած կարևոր խնդիրների լուծման, ազգային ինքնության և լեզվի պահպանման, մայր հայրենիքի հետ կապի ամրապնդման և այլ հարցերում: Մենք շահագրգիռ ենք կուսակցության շարունակական զարգացմամբ՝ միտված մեր երկրի և ժողովրդի միասնականության, ազատության և պետականության ամրապնդմանը»:
Գլխավոր հանձնակատարն իր ողջույնի խոսքում նշել է, որ կուսակցության անցած ճանապարհը, ներդրած ջանքերը և Հայաստանակենտրոն գաղափարախոսությունը դաստիարակել են սերունդներ և ստեղծել մնայուն հետք, և ուրախություն հայտնել, որ այսօր կուսակցությունն առավել միասնական դեմքով է ներկայանում Հայաստանի և սփյուռքի հայությանը: Այս համատեքստում Զարեհ Սինանյանը բարձր է գնահատել կուսակցության ղեկավար կազմի դիրքորոշումն ընտրելու ջանքերի համադրման, միահամուռ աշխատանքի և միասնականության ուղին:
Բացման հանդիսության ընթացքում ներկաներին են փոխանցվել նաև ՀՀ նախագահ Վահագն Խաչատուրյանի, Մեծի Տանն Կիլիկիոյ Կաթողիկոս Արամ Ա-ի և կուսակցության գործընկեր այլ կառույցների ողջույնի խոսքերը:

Главный уполномоченный принял участие в съезде ПРА
Главный уполномоченный Заре Синанян в Ереване принял участие в церемонии открытия 29-го общего депутатского собрания Верховного Законодательного съезда партии «Рамкавар Азатакан», на котором присутствовали руководящий состав партии, депутаты НС РА, представители внепарламентских политических сил и др.
Заре Синанян передал присутствующим приветственное слово премьер-министра РА Никола Пашиняна, в котором говорилось: «Своей вековой деятельностью партия служила народу и Родине, являясь одной из важных организаций по решению национальных проблем, международному признанию Геноцида армян, организации миграции армян и решению общенациональных вопросов. Эта традиционная партия всегда играла важную роль в процессах Общеармянского значения, доказала жизнеспособность своей историей и пройденным путем. Высокой оценки заслуживает роль партии в организации политической и общественной жизни диаспоры. Правительство Республики Армения и сегодня чувствует поддержку партии «Рамкавар Азатакан» в решении важных проблем, стоящих перед армянством и Арменией, сохранении национальной идентичности и языка, укреплении связи с Родиной и др. Мы заинтересованы в продолжительном развитии партии, направленном на укрепление единства, свободы и государственности нашей страны и народа».
Главный уполномоченный в своей приветственной речи отметил, что пройденный партией путь, приложенные усилия и Армяноцентричная идеология воспитали поколения и оставили ощутимый вклад, и выразил радость, что сегодня партия в единстве предстает перед армянами Армении и диаспоры. Заре Синанян высоко оценил способ объединения усилий, сплоченность в выборе позиции руководства партии.
В ходе церемонии открытия присутствующими были также переданы приветственные слова Президента РА Ваагна Хачатуряна, Католикоса Великого Дома Киликийского Арама I и других партнерских структур партии.