Ուկրաինա կատարած այցի շրջանակներում Գլխավոր հանձնակատարն այցելել է Կիև
Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը Ուկրաինա կատարած այցի շրջանակներում այցելել է Կիև: Սրբոց Նահատակաց եկեղեցում նա մասնակցել է կիրակնօրյա պատարագին, որից հետո հանդիպել է Ուկրաինայի թեմի առաջնորդ Մարկոս եպիսկոպոս Հովհաննիսյանի և եկեցեցու սպասավորների հետ և պատասխանել մի շարք հարցերի։
Զարեհ Սինանյանը որպես բանախոս մասնակցել է «Ուկրաինա-Հայաստան. նոր հորիզոններ և հնարավորություններ, սփյուռքի դերը հարաբերությունների ամրապնդման գործում» պանելային քննարկմանը, որը կազմակերպվել էր «SIMUL FORTES» գործարարների ակումբի և «Հայկական նախաձեռնություն» բարեգործական հիմնադրամի կողմից։
Քննարկմանը մասնակցել են նաև Ուկրաինայում Հայաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Վլադիմիր Կարապետյանը և Ուկրաինայի ՆԳ նախկին փոխնախարար Մերի Հակոբյանը։ Որպես նիստավար հանդես է եկել «SIMUL FORTES» գործարարների ակումբի ղեկավար Լևոն Պետրոսյանը։ Քննարկման ընթացքում Գլխավոր հանձնակատարը ներկայացրել է նաև գրասենյակի ծրագրերը, ապա հարցուպատասխանի ձևաչափով զրուցել ներկաների հետ։
Միջոցառման ավարտին Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակի շնորհակալագրերով են պարգևատրվել մշակույթի և սպորտի գործիչներ, հասարակական կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ, բարերարներ։

В рамках визита в Украину главный уполномоченный посетил Киев
Заре Синанян принял участие в воскресной литургии в Армянской Апостольской церкви «Србоц Наатакац» (Священномучеников) в Киеве. После литургии вместе с главой украинской епархии ААЦ епископом Маркосом Оганесяном Заре Синанян пообщался с прихожанами и ответил на ряд вопросов.
Во второй половине дня состоялась панельная дискуссия на тему:  «Украина-Армения: новые горизонты и возможности, роль диаспоры в укреплении отношений». Организаторами выступили клуб деловых людей «Simul Fortes» и благотворительный фонд «Армянская инициатива».
В дискуссии приняли участие главный уполномоченный по делам диаспоры РА Заре Синанян, посол Армении в Украине Владимир Карапетян, экс-заместитель министра внутренних дел Украины Мери Акопян. Модератором сессии выступил глава Клуба деловых людей «Simul Fortes» Левон Петросян.
В ходе дискуссии главный уполномоченный по делам диаспоры, в частности, рассказал о программах Офиса, а также ответил на вопросы присутствующих.
В заключение мероприятия состоялось награждение деятелей культуры, спорта, представителей общественных организаций и меценатов благодарственными письмами Аппарата главного уполномоченного по делам диаспоры.