Գլխավոր հանձնակատարը հանդիպել է ՀՀ ԲՏԱ նախարարի հետ
ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը հանդիպել է ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Մխիթար Հայրապետյանի հետ:
Զարեհ Սինանյանը շնորհավորել է Մխիթար Հայրապետյանին նախարարի պաշտոնում նշանակվելու առթիվ և հաջողություններ մաղթել հետագա պաշտոնավարման ընթացքում:
«Վստահ եմ, որ Ձեր նշանակումը նոր հեռանկարներ կարող է ապահովել բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտի զարգացման համար: Այս ոլորտը մեծ կարևորություն ունի մեր պետության համար, և համակարգային ուժի առկայությունը ու ներգրավվածությունը լուրջ խթան կարող են դառնալ դրա զարգացման գործում․ այստեղ մեր առավելությունը կարող է դառնալ նաև սփյուռքի մասնագիտական ներուժը»,- նշել է Զարեհ Սինանյանը:
Նախարար Մխիթար Հայրապետյանը շնորհակալություն է հայտնել շնորհավորանքի և բարեմաղթանքի համար և ընդգծել, որ համագործակցության լայն դաշտ է տեսնում:
«Համագործակցության լուրջ նախադրյալներ կան տարբեր ոլորտներում, հատկապես տեղեկատվական և բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտում, և համոզված եմ, որ շատ կարճ ժամանակում կարող ենք շոշափելի արդյունքներ գրանցել»,- ասել է նախարարը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են երկկողմ հետաքրքրրության մի շարք հարցեր, նախանշվել են համագործակցության առկա հնարավորությունները:

Zareh Sinanyan, the RA High Commissioner for Diaspora Affairs, held a meeting with Mkhitar Hayrapetyan, the RA Minister of High-tech Industry.
In their discussion, Zareh Sinanyan extended congratulations to Mkhitar Hayrapetyan on his new ministerial role and expressed optimism about its potential impact.
Sinanyan remarked, "I believe your appointment holds promise for advancing the high-tech sector. This domain holds immense significance for our nation, and having a coordinated force can be a pivotal driver for its growth. Leveraging the professional capacity of the Diaspora can provide an extra edge."
In response, Minister Hayrapetyan thanked Zareh Sinanyan for the well-wishes and highlighted the wide scope for collaboration. He emphasized, "There are strong foundations for collaboration across various realms, particularly in information and high technologies. I'm confident that we can achieve substantial progress in a remarkably short span."
Throughout their meeting, they discussed bilateral issues and highlighted existing opportunities for cooperation across multiple domains.