Զարեհ Սինանյանը մասնակցել է Իսլամական հեղափոխության հաղթանակի 46-րդ տարեդարձի միջոցառմանը
ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը փետրվարի 10-ին մասնակցել է Իրանի Իսլամական Հանրապետության ազգային տոնի՝ Իսլամական հեղափոխության հաղթանակի 46-րդ տարեդարձի առթիվ կազմակերպված միջոցառմանը, որին ներկա էին ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը, օրենսդիր և գործադիր մարմինների ներկայացուցիչներ, օտարերկրյա դիվանագետներ և բարձրաստիճան այլ պաշտոնյաներ:
Հանդիսավոր միջոցառմանը Կառավարության անունից շնորհավորական ուղերձով հանդես է եկել ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը՝ մաղթելով հարատև խաղաղություն և բարօրություն:
Հայաստանում Իրանի Իսլամական Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Մեհդի Սոբհանին իր ելույթում գոհունակությամբ անդրադարձել է Իրանի Իսլամական Հանրապետության և Հայաստանի Հանրապետության միջև հաստատված ամուր հարաբերություններին՝ ընգծելով, որ նրանք հիմնված են դարավոր կապերի, բարիդրացիականության, վստահության, փոխըմբռնման և հարգանքի վրա։
Միջոցառման պաշտոնական հատվածից հետո հյուրերը փոխանակվել են շնորհավորանքներով, նշանավորել՝ հայ-իրանական հարաբերությունների ամրությունն ու կարևորությունը:

Заре Синанян принял участие в мероприятии, посвященном 46-й годовщине победы Исламской революции
10 февраля Главный уполномоченный по делам диаспоры РА Заре Синанян принял участие в мероприятии, посвященном Национальному дню Исламской Республики Иран и 46-й годовщине победы Исламской революции. В мероприятии приняли участие вице-премьер РА Мгер Григорян, представители законодательных и исполнительных властей, иностранные дипломаты и другие высокопоставленные официальные лица.
На торжественном мероприятии вице-премьер РА Мгер Григорян выступил с поздравительным посланием от имени правительства, пожелав долгосрочного мира и процветания.
Чрезвычайный и полномочный посол Исламской Республики Иран в Республике Армения Мехди Собхани в своей речи выразил удовлетворение прочными отношениями между Ираном и Арменией, подчеркнув, что они основаны на многовековых связях, добрососедстве, доверии, взаимопонимании и уважении.
После официальной части мероприятия гости обменялись поздравлениями, отметив прочность и важность армяно-иранских отношений.