Զարեհ Սինանյանն ընդունել է «ՍՕՍ Մանկական գյուղեր» հայկական բարեգործական հիմնադրամի ազգային տնօրեն Սպարտակ Սարգսյանին
13 Փետրվարի 2025
ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանն ընդունել է «ՍՕՍ Մանկական գյուղեր» հայկական բարեգործական հիմնադրամի ազգային տնօրեն Սպարտակ Սարգսյանին։
Հիմնադրամի տնօրենը Զարեհ Սինանյանին է ներկայացրել կազմակերպության ընթացիկ նախաձեռնությունները:
ՀՀ-ում «ՍՕՍ Մանկական Գյուղեր» բարեգործական հիմնադրամն իր գործունեությունը սկսել է 1988 թվականի Սպիտակի կործանարար երկրաշարժից անմիջապես հետո։ Այն երեխայակենտրոն կազմակերպություն է, որի առաքելությունն է ապահովել կյանքի դժվարին իրավիճակներում գտնվող երեխաների խնամքը՝ ընտանիքին մոտ պայմաններում։
Հիմնադրամի գործունեությունը ներառում է շուրջօրյա այլընտրանքային խնամքի (երկարաժամկետ և կարճաժամկետ) և ընտանիքի ամրապնդման ծառայություններ, այդ թվում մոր և մանկան կացարան և ցերեկային խնամք, որոնք իրականացվում են Երևանում և մարզերում։
Զարեհ Սինանյանը բարձր է գնահատել հիմնադրամի գործունեությունը՝ ընդգծելով վերջինիս երեխայակենտրոն լինելու կարևորությունը։
Կողմերը քննարկել են համագործակցության նոր հեռանկարները, ինչպես նաև գրասենյակի աջակցությունն՝ ուղղված սփյուռքի տարբեր համայնքների հետ ամուր և արդյունավետ կապերի ձևավորմանը։

Zareh Sinanyan met with the National Director of the SOS Children’s Villages Armenia Charitable Foundation, Spartak Sargsyan
13 Fabruary 2025
RA High Commissioner for Diaspora Affairs Zareh Sinanyan met with the National Director of the SOS Children’s Villages Armenia Charitable Foundation, Spartak Sargsyan.
During the meeting, the director presented the organization’s current initiatives.
The SOS Children’s Villages Armenia Charitable Foundation began its activities in Armenia immediately after the devastating 1988 Spitak earthquake. It is a child-centered organization whose mission is to provide care for children in difficult life circumstances in a family-like environment.
The foundation’s activities include 24/7 alternative care services (both long-term and short-term), as well as family strengthening programs, including a mother and child shelter and daycare services, operating in Yerevan and the regions.
Zareh Sinanyan commended the foundation’s work, emphasizing the importance of its child-centered approach.
The discussion covered new opportunities for cooperation, as well as the Office’s support in fostering strong and effective relations with various Diaspora communities.