Հայ արվեստագետներն ամբողջ աշխարհից կհամախմբվեն կյանքեր փրկելու առաքելության շուրջ
Հուլիսի 4-ին՝ երևանյան ժամանակով 22:00-ին, կմեկնարկի ′′Together for children′′ առցանց համերգը, որին կմասնակցեն հայազգի արվեստագետներ ամբողջ աշխարհից:
Միջոցառման հասույթն ուղղվելու է «City of Smile/ Ժպիտների քաղաք» բարեգործական հիմնադրամին, որի հոգաբարձուների խորհրդի նախագահն է ՀՀ վարչապետի տիկին Աննա Հակոբյանը: Հիմնադրամը ստեղծվել է քաղցկեղ և արյան հիվանդություններ ունեցող երեխաներին և երիտասարդներին աջակցելու համար, և առաքելություն ունի լինել նրանց և նրանց ընտանիքների կողքին, օգնել արժանապատվորեն անցնել քաղցկեղի հաղթահարման դժվարին ճանապարհը։ Հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի անդամ է նաև ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը:
Առցանց համերգին միանալու պատրաստականություն են հայտնել Ռոզի Արմենը, Սերժ Ավետիքյանը (Ֆրանսիա), Սիբիլը (Թուրքիա), Սեբուն, Հարութ Փամբուկչյանը, Վահե Բերբերյանը (ԱՄՆ), Կուսանը (Արգենտինա), Արա Մալիկյանը (Իսպանիա), Ալվարո Հակոբյանը (Ուրուգվայ), Արա Գևորգյանը (Հայաստան) և այլ մասնակիցներ Սիրիայից, Կանադայից, Միացյալ Թագավորությունից:
Համերգը կվարի արգենտինացի լրագրող Լեո Մոումը:
Բարեգործական համերգին կարող  եք միանալ և դիտել Togetherforchildren յութուբյան ալիքում՝ http://tiny.cc/7lyqrz, Հանրային հեռուստաընկերությամբ կամ ՀՀ վարչապետի տիկին Աննա Հակոբյանի և City of Smile Charitable Foundation/Սիթի օֆ Սմայլ Բարեգործական Հիմնադրամի ֆեյսբուքյան էջերով։

Армянские аристы со всего мира соберутся во имя спасения жизней
4 июля в 22:00 по ереванскому времени начнется онлайн-концерт ′′Together for children′′ («Вместе для детей») с участием армянских артистов со всего мира.
Прибыль от мероприятия пойдёт в Благотворительный фонд «City of Smile/Город улыбок», председателем попечительского совета которого является супруга премьер-министра РА Анна Акопян. Фонд предназначен для поддержки детей и молодежи, больных раком и заболеваниями крови, и призван быть с ними и их семьями, чтобы помочь им достойно пройти трудный путь преодоления рака. Членом попечительского совета фонда является также Главный уполномоченный по делам диаспоры РА Заре Синанян.
Рози Армен, Серж Аветикян (Франция), Сибил (Турция), Себу, Арут Памбукчян, Ваге Берберян (США), Кусан (Аргентина), Ара Маликян (Испания), Альваро Акопян (Уругвай), а также Ара Геворкян (Армения) и другие участники из Сирии, Канады и Великобритании выразили готовность участвовать в онлайн-концерте.
Концерт будет вести аргентинский журналист Лео Моум.
Вы можете присоединиться к благотворительному концерту и посмотреть его на ютуб- канале Togetherforforchildren по ссылке: http://tiny.cc/7lyqrz, по Общественному телевидению или на Facebook-страницах супруги премьер-министра РА Анны Акопян и Благотворительного фонда «City of Smile/Город улыбок».