Պատերազմը շարունակվում է
Գիշերվա ընթացքում արցախա-ադրբեջանական հակամարտության գոտում հարաբերական կայուն-լարված իրադրությունը փոփոխության չի ենթարկվել: Առանձին հատվածներում շարունակվել են հրետանային մենամարտերն ու փոխհրաձգությունները:
Երեկոյան, հերթական անգամ կոպտորեն խախտելով միջազգային մարդասիրական իրավունքի նորմերը, թշնամական ուժերը հրետակոծել են Ասկերանը, իսկ կեսգիշերին՝ կրկին անգամ թիրախավորել Մարտունին:
Ներկայումս տեղային նշանակության մարտեր են ընթանում ճակատային գծի բոլոր ուղղություններում: ՊԲ ստորաբաժանումների կողմից շարունակվում է վարձկան-ահաբեկիչներից կազմված թշնամական դիվերսիոն խմբերի հայտնաբերման և ոչնչացման գործողությունը:
Մարտակերտ քաղաքի հրետակոծության հետևանքով Ա.Սախարով 7 հասցեում բազմաբնակարան շենքի 2 տուն է հրդեհվել։ Մարտակերտի շրջանային արտակարգ իրավիճակների բաժնի հրշեջ փրկարարներին հաջողվել է արագ մարել կրակը, որպեսզի այլ բնակարաններում ևս հրդեհ չբռնկվի։
Նախնական տվյալներով թշնամին այս ուղղությամբ կրակ է բացել գրադ կայանքից։
Մարդկային կորուստներ չկան։
Լուսադեմին Մարտունու շրջանի Կարմիր Շուկա և Թաղավարդ գյուղերն են հայտնվել Ադրբեջանի թիրախում։ Այստեղ կիրառվում է սմերչ տեսակի հրթիռներ։
Այս պահին ևս Մարտունու շրջանի մի շարք գյուղեր, այդ թվում` Կ.Շուկան, հրթիռակոծվում են սմերչով։
Հակառակորդի կորուստների վերաբերյալ վերջին տվյալներով խոցվել է ևս 4 ԱԹՍ, 8 զրահատեխնիկա, կա 80 զոհ:
Կեսօրին, ժամը 14։20-ի սահմաններում թշնամին գրադ կայանքից հրթիռակոծել է Քաշաթաղի շրջանի Քարեգահ համայնքի տարածքը, այնուհետև Քարեգահ-Բերձոր ճանապարհահատվածը։
Նյութական վնասներից բացի` խաղաղ բնակչության շրջանում տուժածներ չկան։ Ռազմական որևէ օբյեկտ այս տարածքում չկա:

The situation in Artsakh remained relatively calm if tense during the night.  Artillery duels and skirmishes continued in some areas.
In the evening, in yet another blatant violation the norms of international humanitarian law, Azerbaijani forces shelled Askeran. Towards midnight, they also targeted Martuni.
Currently, local battles are taking place in all directions of the front line.  The operation of detecting and destroying hostile subversive groups consisting of mercenary terrorists continues by the units of the Defense Army.
Two units of an apartment building located on 7 A. Sakharov Street were engulfed in flames due to shelling of the city of Martakert.  The Martakert regional emergency department firefighters managed to extinguish the fire quickly, preventing it from spreading to other apartments.
According to preliminary data, the enemy opened fire in this direction using Grad rockets.
There were no human losses.
Towarss dawn, the villages of Karmir Shuka and Taghavard in the Martuni region appeared in the crosshairs of Azerbaijani gunners.  Smerch type missiles were used here.
At the moment, a number of villages in the Martuni region, including K. Shuka, are being shelled by smerch rocket launchers.