ՀՀ կառավարման համակարգում սփյուռքահայ մասնագետների «իԳործ» 2020 ծրագրում քիչ չեն նաև հայրենադարձության պատմությունները:
Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության լիբանանահայ աշխատակից Թամար Քէօշքերեան-Սվաճեանը ընտանիքի հետ տեղափոխվել է Հայաստան: Էկոնոմիկայի նախարարությունում աշխատող Հայկ Մարգարյանը Ռուսաստանից դարձյալ ընտանիքի հետ է հայրենիք եկել և արդեն հիմնական աշխատանքի է անցել ՀՀ նորամուծության և ձեռներեցության ազգային կենտրոնի տնօրենի պաշտոնում։
Եթե դուք նույնպես ցանկանում եք աշխատել ՀՀ պետական համակարգում և աջակցել հայրենիքի զարգացմանը, կարող եք հայտ ներկայացնել «իԳործ» 2021-ին հետևյալ հղմամբ՝ http://diaspora.gov.am/hy/programs/25/fellowship։

ДНЕВНИКИ «ИГОРЦ» 2020
В программе «иГорц» 2020 для армянских специалистов из диаспоры в системе государственного управления РА много историй репатриации.
Армянка ливанского происхождения, Тамар Кеошкерян-Сваджян, служащая в министерстве труда и социальных вопросов, переехала в Армению со своей семьей.
Айк Маргарян, который служил в Министерстве экономики, также с семьёй переехал на Родину из России. Он уже перешёл на постоянную работу в должности директора Национального центра инноваций и предпринимательства РА.
Если вы также хотите работать в государственной системе РА для поддержки развития Родины, вы можете подать заявку на «иГорц» 2021 по следующей ссылке http://diaspora.gov.am/ru/programs/25/fellowship․
Для просмотра видео с субтитрами на русском языке, пожалуйста, перейдите по ссылке: https://youtu.be/yzmCBYzgiYo