Սփյուռքահայ պատանիների «Քայլ դեպի տուն» ծրագիրը մեկնարկում է
ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակը մեկնարկում է «Քայլ դեպի տուն» 2022 երկշաբաթյա ծրագրի հայտադիմումների ընդունումը: 13-18 տարեկան 400 սփյուռքահայ պատանիները կբացահայտեն Հայաստանը, կբարելավեն հայոց լեզվի՝ արևելահայերենի և արևմտահայերենի գիտելիքները, կսովորեն հայկական երգ ու պար, կայցելեն պատմամշակութային տարբեր վայրեր, կրթական հաստատություններ, կունենան հետաքրքիր հանդիպումներ և երեկոներ:
Հայտադիմումներն ընդունվում են մինչ սույն թվականի մայիսի 15-ը: Ծրագրի ընթացքում Հայաստանում մասնակիցների կացության բոլոր ծախսերը հոգում է ՀՀ կառավարությունը, ներառյալ՝ ճամբարը, սենյակը, սնունդը, այցելությունները և այլն: Մասնակիցներն իրենց հաշվին հոգալու են Հայաստան ժամանման և մեկնման տրանսպորտային ծախսերը, երկշաբաթյա տուրիստական ապահովագրությունը:
Հայտադիմումները բաց են այն սփյուռքահայ պատանիների համար, ովքեր չեն հանդիսանում ՀՀ քաղաքացիներ (բացառությամբ՝ երկքաղաքացիություն ունեցողների) և նախորդ տարիներին չեն մասնակցել «Արի տուն» և «Քայլ դեպի տուն» ծրագրերին:
Բուն ծրագիրը կմեկնարկի հունիսի 27-ին և 4 փուլերով կընթանա մինչ օգոստոսի 20-ը: Նախընտրելի փուլին մասնակցելու համար խնդրում ենք հայտադիմումները լրացնել ավելի վաղ ժամկետում:
Ծրագրին մասնակցել ցանկացողները հայտադիմումը կարող են լրացնել՝ սեղմելով այստեղ, իսկ հարցերի պարագայում կարող են կապ հաստատել qayldepitun@gov.am էլ. հասցեով կամ զանգահարելով +374 10 515-517, +374 93 492 976 (WhatsApp, Viber) հեռախոսահամարներով:

The Step Toward Home Program for Diaspora Youth Has Launched
The Office of the High Commissioner for Diaspora Affairs of the Republic of Armenia announces the call for applications for the two-week, Step Toward Home program. 400 Diaspora youth ages 13-18 will explore Armenia, improve their knowledge of the Eastern and Western Armenian languages, learn Armenian song and dance, visit various historical and cultural sites and educational institutions, and participate in interesting meetings and events.
Applications will be accepted until May 15, 2022. During the program, all participant expenses in Armenia will be covered by the Government of the Republic of Armenia, including camp, accommodation, meals, visits, etc.
Applications are open to those young men and women from the Diaspora who are not citizens of the Republic of Armenia (with the exception of those with dual citizenship), and to those who did not previously participate in the Ari Tun and Step Toward Home programs.
The program begins on June 27 and will be held in 4 phases until August 20. To participate in a preferred phase, participants should fill out the application at an earlier date.
Those who wish to participate in the program can fill out an application by clicking here. For any questions, they can contact us by email at qayldepitun@gov.am, or by phone +374 10 515-517, +374 93 492 976 ( WhatsApp, Viber).