Վալանսի քաղաքապետը հանդիպեց Գլխավոր հանձնակատարին
Վալանսի քաղաքապետ և Օվերն-Ռոն-Ալպ շրջանի ֆինանսների, ընդհանուր կառավարման և մարդկային ռեսուրսների գծով փոխնախագահ Նիկոլա Դարագոնն իր պատվիրակության, ՀԲԸՄ Վալանսի նախագահ Քևին Մարգարյանի և հայ համայնքի այլ ներկայացուցիչների հետ հանդիպեց Գլխավոր հանձնակատարի Զարեհ Սինանյանին։
Պարոն Սինանյանը շնորհակալություն հայտնեց հյուրերին այս դժվարին օրերին Հայաստան ժամանելու և Ֆրանսիայի մշտական աջակցության համար։ Գլխավոր հանձնակատարը ներկայացրեց մեր գրասենյակի նպատակները, որոնք ներառում են Սփյուռքի և Հայաստանի միջև կապերի ամրապնդումը և հետագա համագործակցության հնարավորությունները:
Բացի այդ, պարոն Դարագոնը իր աջակցությունը հայտնեց Հայաստանին և հայ ժողովրդին: Սա նրա 4-րդ պաշտոնական այցն է Հայաստան, և Վալանսը Իջևանի հետ քույր քաղաք է։ Կողմերը պայմանավորվեցին առաջիկայում շարունակել համագործակցությունը։

Заре Синанян встретился с мэром Валанса Николя Дарагоном
Мэр Валанса, вице-президент по финансам, общему управлению и кадрам округа Овернь-Рона-Альпы Николя Дарагон прибыл со своей делегацией, в число которой входили президент AGBU (г. Валанс) Кевин Маркарян и другие представители армянской общины для встречи с главным уполномоченным по делам диаспоры.
Заре Синанян поблагодарил гостей за приезд и присутствие в Армении в эти трудные дни и за постоянную поддержку Франции. Он представил цели нашего Офиса, которые включают укрепление связей между Арменией и Диаспорой и создание дополнительных возможностей для дальнейшего сотрудничества.
Кроме того, Николя Дарагон выразил поддержку Армении и ее народу.
Кстати, это его четвертый официальный визит в Армению, а Валанс является городом-побратимом Иджевана. Мэр Валанса упомянул текущую ситуацию в Армении, напомнив о том, что произошло в Арцахе в 2020 году, и пояснив, что в ближайшее время округ Овернь-Рона-Альпы соберется для обсуждения ситуации в Сюнике.
Делегация выразила готовность и впредь поддерживать Армению и армянскую общину Франции. Стороны договорились продолжить сотрудничество.