Զարեհ Սինանյանն աշխատանքային այցով մեկնել է Միացյալ Նահանգներ
Զ. Սինանյանը հանդիպել է Համահայկական ուսանողական ասոցիացիայի ղեկավարության հետ, այդ թվում ՝ Լոս Անջելեսի Կալիֆորնիայի համալսարանի (UCLA) հայ ուսանողների ասոցիացիայի, Հարավային Կալիֆորնիայի համալսարանի (USC), Los Angeles Valley College-ի և Los Angeles Mission College-ի ներկայացուցիչների հետ: Քննարկվել են հայագիտական հետաքրքրություն ներկայացնող հարցեր, ներառյալ սփյուռքի երիտասարդության շրջանում մեդիա գրագիտության կարևորությունը: Նրանք նաև հետաքրքրություն են հայտնել Հայաստանի հետ ակադեմիական համագործակցությունն ընդլայնելու հարցում, ինչպես օրինակ՝ արտասահմանում սովորելու ծրագրերը։
Գլխավոր հանձնակատարը հանդիպել է նաև Հյուսիսային Ամերիկայի Հայ Առաքելական Եկեղեցու Արևմտյան թեմի երիտասարդների հետ, այդ թվում՝ ACYO-ի (Հայ Եկեղեցու երիտասարդական կազմակերպություն) և Ներուժի ղեկավարությանը: Զարեհ Սինանյանը երիտասարդներին է ներկայացրել գրասենյակի ծրագրերն ու գործունեությունը, պատասխանել նրանց հարցերին և քննարկել հետագա համագործակցության ուղիները։
Այցի ընթացքում Սինանյանն այցելել է ՀԲԸՄ Մանուկյան-Դեմիրճյան դպրոց, որտեղ հանդիպել է ուսանողների և դասախոսական կազմի հետ, քննարկել դպրոցի հայագիտական ծրագրերը, արևելահայերենի և արևմտահայերենի ուսուցման միջոցով հայոց լեզվի պահպանման կարևորությունը:

Рабочий визит Заре Синаняна в Соединенные Штаты
Г-н Синанян встретился с руководством Всеармянской студенческой ассоциации, включая представителей Ассоциации армянских студентов Калифорнийского университета в Лос-Анджелесе (UCLA), Университета Южной Калифорнии (USC), колледж долины Лос-Анджелеса и Лос-Анджелесский миссионерский колледж. Студенческие лидеры обсудили проблемы и точки интереса армянских студентов в своих университетах и колледжах, в том числе важность медиаграмотности среди молодежи диаспоры. Они также выразили заинтересованность в расширении возможностей академического взаимодействия с Арменией, таких как программы обучения за рубежом.
Главный уполномоченный также встретился с молодежью из Западной епархии Армянской Апостольской церкви Северной Америки, в том числе с руководством ACYO (Молодежной организации Армянской церкви) и Nerouj. Он представил молодежи программы и мероприятия нашего Офиса, ответил на их вопросы и обсудил направления сотрудничества.
Заре Синанян также посетил школу Манукян-Демирчян AGBU, где встретился со студентами и преподавательским составом, чтобы обсудить будущее школьных программ изучения армянского языка и важность сохранения языка посредством обучения на восточно- и западноармянском языках.