Զարեհ Սինանյանի այցը Սանկտ Պետերբուրգ
Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը Ռուսաստանի Դաշնություն իր աշխատանքային այցի շրջանակներում հունվարի 27-30-ը Սանկտ Պետերբուրգում էր։
Գլխավոր հանձնակատարն այցելել է Սանկտ Պետերբուրգի հայկական տարածաշրջանային երիտասարդական ասոցիացիայի նախաձեռնությամբ կազմակերպված «Ոչ՛ ցեղասպանությանը» ցուցահանդեսին։ Ներկա էին նաև Սանկտ Պետերբուրգում Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր հյուպատոսի պաշտոնակատար Մարիա Բաբայանը և Սանկտ Պետերբուրգի Տարածաշրջանային հայկական ազգային-մշակութային ինքնավարության նախագահ Կարեն Մկրտչյանը։
Նույն օրը հանդիպում է անցկացվել Սանկտ Պետերբուրգի հայկական տարածաշրջանային երիտասարդական ասոցիացիայի ներկայացուցիչների և համայնքի ակտիվ երիտասարդների հետ։
Հանձնակատարը շնորհակալություն է հայտնել ասոցիացիային ցուցահանդեսի կազմակերպման համար, ապա ներկայացրել գրասենյակի գործունեության հիմնական ուղղություններն ու ծրագրերը, պատասխանել երիտասարդների մի շարք հարցերին, որոնք վերաբերում էին Արցախի ներկա իրավիճակին, համայնքների ուսումնասիրությանը, կրթությանն ու մշակույթին, հանձնակատարների ինստիտուտին, տեղեկատվական պատերազմներին, արտակարգ իրավիճակներում հայտնված մեր հայրենակիցներին ու պետության կողմից նրանց աջակցությանը և այլն։
Հանդիպման շրջանակներում ներկայացվել է ռեժիսոր և լրագրող Գրիգորի Մոսեսովի «Խղճի և փաստերի լույսի ներքո. հայերը Բաքվում» գիրքը։
Սանկտ Պետերբուրգի հայկական տարածաշրջանային երիտասարդական ասոցիացիայի նախագահի տեղակալ Աղասի Հակոբյանը ներկայացրել է ասոցիացիայի գործունեությունը։
Հանդիպման ավարտին հանձնակատարը շնորհակալագիր հանձնեց Սանկտ Պետերբուրգի հայկական տարածաշրջանային երիտասարդական ասոցիացիային` ի դեմս նախագահ Արշակ Օգանեսյանի:

Zareh Sinanyan's visit to St. Petersburg
The High Commissioner for Diaspora Affairs, Zareh Sinanyan, visited St Petersburg from 27-30 January as part of a working visit to Russia
The High Commissioner visited the exhibition «No to Genocide!» organised at the initiative of the Armenian Regional Youth Association of St. Petersburg. The acting General Consul of the Republic of Armenia in St. Petersburg, Maria Babayan, and the President of the Armenian National-Cultural Association of St. Petersburg, Karen Mkrtchyan, were also present.
On the same day, a meeting was held with representatives of the St Petersburg Armenian Regional Youth Association and active young people of the community.
Zareh Sinanyan expressed gratitude to the association for organising the exhibition and then presented the main directions and programs of the Office. He also answered several young people's questions related to the current situation in Artsakh, community studies, education and culture, the institution of commissioners, information wars, our compatriots in an emergency situation, their support by the state, etc.
During the meeting, the book «In the Light of Conscience and Facts: Armenians in Baku», written by filmmaker and journalist Grigori Mosesov, was presented.
Aghassi Hakobyan, deputy chairman of the Armenian Regional Youth Association of St Petersburg, presented the association's activities.
At the end of the meeting, the High Commissioner presented a letter of gratitude to the Armenian Regional Youth Association of St Petersburg, represented by President Arshak Hovhanesyan.