Զարեհ Սինանյանի այցը Սանկտ Պետերբուրգ
Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը Ռուսաստանի Դաշնություն իր աշխատանքային այցի շրջանակներում հունվարի 27-30-ը Սանկտ Պետերբուրգում էր։
Գլխավոր հանձնակատարն այցելել է Սանկտ Պետերբուրգի հայկական տարածաշրջանային երիտասարդական ասոցիացիայի նախաձեռնությամբ կազմակերպված «Ոչ՛ ցեղասպանությանը» ցուցահանդեսին։ Ներկա էին նաև Սանկտ Պետերբուրգում Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր հյուպատոսի պաշտոնակատար Մարիա Բաբայանը և Սանկտ Պետերբուրգի Տարածաշրջանային հայկական ազգային-մշակութային ինքնավարության նախագահ Կարեն Մկրտչյանը։
Նույն օրը հանդիպում է անցկացվել Սանկտ Պետերբուրգի հայկական տարածաշրջանային երիտասարդական ասոցիացիայի ներկայացուցիչների և համայնքի ակտիվ երիտասարդների հետ։
Հանձնակատարը շնորհակալություն է հայտնել ասոցիացիային ցուցահանդեսի կազմակերպման համար, ապա ներկայացրել գրասենյակի գործունեության հիմնական ուղղություններն ու ծրագրերը, պատասխանել երիտասարդների մի շարք հարցերին, որոնք վերաբերում էին Արցախի ներկա իրավիճակին, համայնքների ուսումնասիրությանը, կրթությանն ու մշակույթին, հանձնակատարների ինստիտուտին, տեղեկատվական պատերազմներին, արտակարգ իրավիճակներում հայտնված մեր հայրենակիցներին ու պետության կողմից նրանց աջակցությանը և այլն։
Հանդիպման շրջանակներում ներկայացվել է ռեժիսոր և լրագրող Գրիգորի Մոսեսովի «Խղճի և փաստերի լույսի ներքո. հայերը Բաքվում» գիրքը։
Սանկտ Պետերբուրգի հայկական տարածաշրջանային երիտասարդական ասոցիացիայի նախագահի տեղակալ Աղասի Հակոբյանը ներկայացրել է ասոցիացիայի գործունեությունը։
Հանդիպման ավարտին հանձնակատարը շնորհակալագիր հանձնեց Սանկտ Պետերբուրգի հայկական տարածաշրջանային երիտասարդական ասոցիացիային` ի դեմս նախագահ Արշակ Օգանեսյանի:

Визит Заре Синаняна в Санкт-Петербург
Главный уполномоченный Заре Синанян в рамках рабочего визита в Россию с 27-30 января находился в Санкт-Петербурге.
Главный уполномоченный посетил выставку «Геноциду — нет!», организованную по инициативе Армянского регионального объединения молодежи Санкт-Петербурга, где также присутствовали исполняющая обязанности Генерального консула Республики Армения в Санкт-Петербурге Мария Бабаян и президент Региональной Армянской национально-культурной автономии Санкт-Петербурга Карен Мкртчян.
В этот же день состоялась встреча с представителями Армянского регионального молодежного объединения Санкт-Петербурга и активной молодежью общины.
Главный уполномоченный поблагодарил ассоциацию за организацию выставки, затем представил основные направления и программы деятельности Офиса, ответил на ряд вопросов молодежи, которые были связаны с текущим положением Арцаха, исследованием общин, образованием и культурой, институтом уполномоченных, информационными войнами, нашими соотечественниками, оказавшимся в чрезвычайной ситуации, их поддержкой со стороны государства и т.д.
В рамках встречи была презентована книга режиссера и журналиста Григория Мосесова «При свете совести и фактов. Армяне в Баку»
Деятельность ассоциации представил заместитель председателя Армянского регионального молодежного объединения Санкт-Петербурга Агасси Акопян.
В завершение встречи Уполномоченный вручил благодарственное письмо Армянскому региональному объединению молодежи Санкт-Петербурга в лице президента Аршака Оганесяна.