Ես Լիլի (Դավիդի) Հարությունյանն եմ Շվեյցարիայից։
2001-2005 թվականներին ճարտարապետություն եմ սովորել Երևանի ճարտարապետության և շինարարության պետական համալսարանում: Մագիստրոսի աստիճան եմ ստացել 2008 թվականին Ավստրիայի Ինսբրուկ քաղաքի Լեոպոլդ Ֆրանցենս համալսարանում:
Հաջողությամբ ավարտել եմ Լոնդոնի ճարտարապետական ասոցիացիայի դպրոցի «Ապագայի քաղաքներ» ակադեմիական ծրագիրը (անցկացման վայրը՝ Մադրիդ), ինչպես նաև հավաստագրվել եմ Ֆրանսիայի Կլերմոն-Ֆերանի համալսարանի կողմից կազմակերպված քաղաքային զարգացման ամառային ծրագրով:
Ճապոնական ճարտարապետության և քաղաքաշինության նկատմամբ մեծ սիրո և հետաքրքրության շնորհիվ՝ 2015 թվականին Տոկիոյի համալսարանում ես նաև հաջողությամբ ավարտեցի «Ժամանակակից ճապոնական ճարտարապետության չորս կողմերը. տեսություն» վերնագրված դասընթացը:
Ավարտելուց հետո աշխատանքի ընդունվեցի Փարիզի «Ժան Նուվել» հայտնի ճարտարապետական ընկերությունում։
13 տարվա աշխատանքային փորձ ունեմ շվեյցարական մի քանի հայտնի ճարտարապետական գրասենյակներում, ինչպիսիք են՝ «Bob Gysin & Partners», «Atelier WW» և այլն: Աշխատել եմ տարբեր մասշտաբային նախագծերի և քաղաքաշինական նախագծերի վրա:
2012 թվականին հիմնել եմ իմ «atelier lim» ճարտարապետական ընկերությունը Շվեյցարիայում՝ հիմնական ուշադրությունը կենտրոնացնելով ֆունկցիոնալության, որակի և մինիմալիզմի վրա:
2007 թվականին հանդիսացել եմ նաև «Ցյուրիխի հայկական ասոցիացիան, AVZ»-ի համահիմնադիր և ակտիվ դեր ունեմ ասոցիացիայի գործունեության մեջ:
Ապրել եմ 4 տարբեր երկրներում, խոսում եմ 4 տարբեր լեզուներով, ամուսնացած եմ և ունեմ 2 երեխա։
Որպես «իԳործ»-ական՝ ներկայումս աշխատում եմ Երևանի քաղաքապետարանում Երևան քաղաքի գլխավոր հատակագծի վրա:
«իԳործ»-ականները հանդիպեցին Երևանի քաղաքապետին
ՀՀ կառավարությունում սփյուռքահայ մասնագետների «իԳործ» ծրագրի մասնակիցները հյուրընկալվեցին Երևանի քաղաքապետարանում և հանդիպեցին քաղաքապետ Հրաչյա Սարգսյանի հետ:

I’m Lili Harutyunyan from Switzerland. I studied Architecture at Yerevan State University of Architecture and Construction from 2001 to 2005. I graduated in 2008 with a Diplom-Ingenieurin Architecture degree from Leopold Franzens University in Innsbruck, Austria.
I successfully completed the academic program of Future Cities at the Architectural Association School of Architecture London (venue: Madrid) and have been certified in the Urban Development Summer program organized by University of Clermont-Ferrand, France. Due to my great love and interest in Japanese architecture and city planning, I also successfully completed a certified course of "Four Facets of Contemporary Japanese Architecture: Theory" at The University of Tokyo in 2015.
After graduation, I was employed at the renowned architectural company in Paris, Jean Nouvel. I have 13 years of experience in several Swiss-known architectural practices, such as Bob Gysin & Partners, Atelier WW among others. Additionally, I have worked on different scale urban development projects. In 2012 I founded my architectural practice in Switzerland "atelier lim" with the main focus being functionality, quality and minimalism. I co-founded the Armenian Association of Zürich (AVZ) in 2007 and continue to play an active role in the organization. I have lived in 4 different countries, speak 4 languages. I am married and have 2 children.
As an iGorts fellow, I currently work on the master plan for Yerevan City in the Yerevan Municipality.
The "iGorts" members met with the Mayor of Yerevan
The participants of the "iGorts" program of the Armenian specialists from Diaspora in the Government of the Republic of Armenia visited Yerevan Municipality and met with Mayor Hrachya Sargsyan.