Ես Լիլի (Դավիդի) Հարությունյանն եմ Շվեյցարիայից։
2001-2005 թվականներին ճարտարապետություն եմ սովորել Երևանի ճարտարապետության և շինարարության պետական համալսարանում: Մագիստրոսի աստիճան եմ ստացել 2008 թվականին Ավստրիայի Ինսբրուկ քաղաքի Լեոպոլդ Ֆրանցենս համալսարանում:
Հաջողությամբ ավարտել եմ Լոնդոնի ճարտարապետական ասոցիացիայի դպրոցի «Ապագայի քաղաքներ» ակադեմիական ծրագիրը (անցկացման վայրը՝ Մադրիդ), ինչպես նաև հավաստագրվել եմ Ֆրանսիայի Կլերմոն-Ֆերանի համալսարանի կողմից կազմակերպված քաղաքային զարգացման ամառային ծրագրով:
Ճապոնական ճարտարապետության և քաղաքաշինության նկատմամբ մեծ սիրո և հետաքրքրության շնորհիվ՝ 2015 թվականին Տոկիոյի համալսարանում ես նաև հաջողությամբ ավարտեցի «Ժամանակակից ճապոնական ճարտարապետության չորս կողմերը. տեսություն» վերնագրված դասընթացը:
Ավարտելուց հետո աշխատանքի ընդունվեցի Փարիզի «Ժան Նուվել» հայտնի ճարտարապետական ընկերությունում։
13 տարվա աշխատանքային փորձ ունեմ շվեյցարական մի քանի հայտնի ճարտարապետական գրասենյակներում, ինչպիսիք են՝ «Bob Gysin & Partners», «Atelier WW» և այլն: Աշխատել եմ տարբեր մասշտաբային նախագծերի և քաղաքաշինական նախագծերի վրա:
2012 թվականին հիմնել եմ իմ «atelier lim» ճարտարապետական ընկերությունը Շվեյցարիայում՝ հիմնական ուշադրությունը կենտրոնացնելով ֆունկցիոնալության, որակի և մինիմալիզմի վրա:
2007 թվականին հանդիսացել եմ նաև «Ցյուրիխի հայկական ասոցիացիան, AVZ»-ի համահիմնադիր և ակտիվ դեր ունեմ ասոցիացիայի գործունեության մեջ:
Ապրել եմ 4 տարբեր երկրներում, խոսում եմ 4 տարբեր լեզուներով, ամուսնացած եմ և ունեմ 2 երեխա։
Որպես «իԳործ»-ական՝ ներկայումս աշխատում եմ Երևանի քաղաքապետարանում Երևան քաղաքի գլխավոր հատակագծի վրա:
«իԳործ»-ականները հանդիպեցին Երևանի քաղաքապետին
ՀՀ կառավարությունում սփյուռքահայ մասնագետների «իԳործ» ծրագրի մասնակիցները հյուրընկալվեցին Երևանի քաղաքապետարանում և հանդիպեցին քաղաքապետ Հրաչյա Սարգսյանի հետ:

Я Лили (Давиди) Арутюнян из Швейцарии.
В 2001-2005 гг. училась архитектуре в Ереванском государственном университете архитектуры и строительства. Я получила магистерскую степень в 2008 году в Университете Леопольд Франценс в австрийском городе Инсбрук.
Успешно окончила академическую программу “Города будущего” школы лондонской Архитектурной ассоциации (место проведения-Мадрид), а также прошла сертификацию по летней программе городского развития, организованной университетом Клермон-Ферран во Франции.
Благодаря большой любви и интересу к японской архитектуре и городскому планированию я также успешно прошла сертифицированный курс "Четыре аспекта современной японской архитектуры: теория" в Токийском университете в 2015 году.
После окончания университета я поступила на работу в известную архитектурную компанию Жана Нувеля в Париже.
У меня 13-летний опыт работы в нескольких известных швейцарских архитектурных бюро, таких как Bob Gysin & Partners, Atelier WW и других, и я работала над проектами различного масштаба и проектами городского развития.
В 2012 году я основала свою архитектурную практику в Швейцарии "atelier lim" с основным акцентом на функциональность, качество и минимализм.
С 2007 года являюсь соучредителем и активным членом "Армянской ассоциации Цюриха, AVZ".
Я жила в 4 разных странах, говорю на 4 разных языках, замужем и имею 2 детей.
Как специалист “iGorts”, я работаю над генеральным планом города Еревана в мэрии Еревана.
Участники программы "иГорц" встретились с мэром Еревана
Участники программы правительства РА для специалистов из армянской диаспоры «иГорц» побывали в мэрии Еревана и встретились с мэром Грачья Саркисяном.