Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են Էջմիածին և Ալմելո քույր քաղաքների համագործակցության ամրապնդման, ինչպես նաև համայնքային զարգացման և տարբեր ոլորտներում համատեղ ծրագրերի իրականացման հնարավորությունները։
Զարեհ Սինանյանը մասնակցել է Հայ-շվեյցարական հյուրընկալության ակադեմիայի բացման հանդիսավոր արարողությանը
ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը նոյեմբերի 1-ին Գյումրիում մասնակցել է Հայ-շվեյցարական հյուրընկալության ակադեմիայի բացման հանդիսավոր արարողությանը, որտեղ հանդես է եկել ողջույնի խոսքով։
Ակադեմիայի հիմնադիրը շվեյցարահայ բարերար Վահե Գաբրաշն է։ Այս ձեռքբերումը հնարավոր է դարձել ՀՀ կառավարության, Հայկական բարեգործական ընդհանուր միության (ՀԲԸՄ) և մի խումբ առաջադեմ անհատների համագործակցության արդյունքում։
03 Նոյ 2025
Զարեհ Սինանյանն հանդիպել է Ստամբուլի հայկական Մխիթարյան վարժարանի տնօրեն Գարեգին Տեր-Պարսամյանի գլխավորած պատվիրակությանը
ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը հոկտեմբերի 29-ին Ստամբուլի հայկական Մխիթարյան վարժարանի տնօրեն Գարեգին Տեր-Պարսամյանի գլխավորած պատվիրակության հետ այցելել է Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր և թանգարան-ինստիտուտ:
70 հոգանոց պոլսահայ պատվիրակության կազմում էին ուսուցիչներ, բժիշկներ, գործարարներ, գիտության, մշակույթի և այլ ոլորտի ներկայացուցիչներ: