Գրասենյակի ղեկավար Մուշեղ Ղուկասյանի աշխատանքային այցը Բելգիա
Հոկտեմբերի 19-22-ը ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակի ղեկավար Մուշեղ Ղուկասյանն աշխատանքային այցով գտնվում էր Բելգիայի Թագավորությունում։
Այցի շրջանակում Մուշեղ Ղուկասյանը մասնակցել է Համաշխարհային զբոսաշրջության համաժողովի (Global Tourism Forum, GTF) տարեկան հանդիպմանը, որը կայացել է Բրյուսելում։
24 Հոկ 2025
Զարեհ Սինանյանը ընդունել է «Հայկական առողջապահական միջազգային ցուցահանդես»-ի կազմակերպիչներ՝ Ավետիս Ավետիսյանին և Արմեն Նիազյանին
ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը հոկտեմբերի 17-ին ընդունել է «Հայկական առողջապահական միջազգային ցուցահանդես»-ի (Armenian International Healthcare EXPO 2025) կազմակերպիչներ՝ Ավետիս Ավետիսյանին և Արմեն Նիազյանին։
Հյուրերը Գլխավոր հանձնակատարին են ներկայացրել 2025 թ. նոյեմբերի 27-30-ը Երևանում՝ «Meridian Expo and Event Center» համալիրում կայանալիք հայկական առողջապահական միջազգային ցուցահանդեսի նպատակներն ու առաջնահերթությունները։
17 Հոկ 2025
ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանն ընդունել է ՀՀ-ում Քուվեյթի Պետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Մուհամմադ Տարեկ Ալի Ալ-Օրայֆանին
Հոկտեմբերի 17-ին ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանն ընդունել է ՀՀ-ում Քուվեյթի Պետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Մուհամմադ Տարեկ Ալի Ալ-Օրայֆանին։
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են երկկողմ հարաբերությունների զարգացման, փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող ոլորտներում փորձի փոխանակման և համատեղ ուսումնասիրությունների իրականացման հնարավորությունները։
Զարեհ Սինանյանը մասնակցել է Իմունային ուռուցքաբանության միջազգային գագաթնաժողովին
Հոկտեմբերի 16-ին ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը մասնակցել է Իմունային ուռուցքաբանության միջազգային գագաթնաժողովին և հանդես եկել ողջույնի խոսքով՝ ընդգծելով առողջապահության և գիտության ոլորտներում Հայաստանի և Սփյուռքի միջև համագործակցության նշանակությունը։